Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu
- vybavení do přírody Menu
  • Doprava nad 300 Kč zdarma

Ako si vybrať správny spacák

Poradňa

Pre výber spacáku bude najlepšie, keď sami seba zaradíte do jednej z nižšie uvedených kategórií.

Jazdím autom do kempu, v zime na chatu

Vyžadujete pohodlie, spacák využijete najmä v lete, pri nižších teplotách sa do neho zabalíte na chate. Cestujete autom, váha spacáku teda pre vás nehrá veľkú rolu a nezľaknete sa ani dvojkilových vriec, ktoré ale majú priaznivé ceny. Priestorné, ale ťažšie spacáky sú dekové, či v tvare vajíčka, ktoré ocenia hlavne tí z vás, ktorí nechcú dekáč a v múmií sa necítia dobre. Môžete si vybrať napríklad z pohodlnej múmie Husky Mantilla, dekového Ferrino Travel alebo Outwell Cosy v tvare vajíčka.

Chodím na vandrovku po slovenských hájoch

Nechcete do spacáku investovať veľa peňazí, keď sa zmení počasie, môžete ísť kedykoľvek späť domov. Ale boli by ste radi, keby sa do batohu okrem spacáku vošlo aj niečo iné. Lacné spacáky – múmie, ktoré nie sú šité z najznámejších značkových materiálov. Vhodné aj na neskorú jar až začiatok jesene, nepresahujúce 1700 g a cenovo 75 Eur. V tejto kategórii víťazia spacáky Pinguin Savana nebo Trimm Impact.

Idem do sveta a potrebujem istotu

Čo najmenší spacák s čo najlepšími vlastnosťami stojí viac peňazí, ale na cesty do sveta se táto investícia vyplatí. Trojsezónne spacáky (jar, leto, jeseň) sa hmotnostne vojdu aj pod 1 500 g. Cena odpovedá kvalitnému spracovaniu a použitým kvalitným materiálom.

Na bicykel – ide mi o naozaj nízku hmotnosť

Väčšina cyklistov šlape na bicykli v lete a spacák sa vyberá teda letný, samozrejme čo najmenší. Niektoré letné spacáky vážia aj 600 g a sú to obyčajné prikrývky alebo ochrana pred komármi. Do 1 kg je však už výber väčší. Spacáky s komfortom nad + 5 ° C sú stále dosť malé a ich cena závisí od hmotnosti, výrobcovu a použitých materiálov. Ceny začínajú už na 35 Eur.

Vyrážam na náročné expedície

Spacáky do náročných podmienok využívajú najmodernejšie materiály, na ktorých môže závisieť aj život. Tomu zodpovedá ich cena a spôsob spracovania. Okrem najnovších špirálových alebo zmesí vlákien (duté vlákno s mikrovláknom) sa ako vnútorný materiál používa stále neprekonateľné perie, avšak ochránené pred vlhkom neprepustnou membránou alebo poprekladané vrstvou syntetickej izolácie.


Spacáky sa samozrejme ďalej líšia nemenej dôležitými maličkosťami, ktoré je už lepšie vidieť a vyskúšať na vlastné telo.


Prípadne sa môžete pozrieť na video, ktoré sme natočili pre reláciu Čierne ovce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Team ForCamping

1. 2. 2016

Spanie v hamace - voľnosť, ľahkosť a krásne zážitky

Poradňa

Iste ste postrehli, že na Instagramu nejakú tú dobu prebieha nebývalý boom hojdacích sietí. Niekto si ju zavesí na palmu, iný pri bazéne na záhrade, ďalší zo siete pozoruje nočnú oblohu.

Ako vybrať stan na bicykel

Poradňa

Ste vášnivý cykloturista a uspokojíte sa s prenocovaním v stane? Či už ste dobrodružnejšie povahy alebo jednoducho len chcete ušetriť za drahšie ubytovanie v chatkách či o poznanie komfortnejších penziónoch, určite sa vám bude hodiť pár tipov a rád pri výbere správneho stanu, ktorý vás pri vašich cestách na bicykli nezradí.

Ako vybrať detský spacák

Poradňa

Tak už konečne prišiel čas, kedy môžete svoje capartovi vziať von do prírody, niekam, kam sa radi vraciate, a zostať tam s nimi napríklad aj cez noc. A nech už to bude ich prvú noc pod širákom, tábor, kvôli ktorému nezatvorili pusu už od polročného vysvedčenia alebo prázdniny v kempe pri jazere, bude to chcieť dobrý spací vak.


Bohužiaľ, spacákov je celý rad a pre každého sa nehodí to isté, a tak sa radšej poďme na výber mrknúť krok za krokom.

 

Vyberáme pre vás

Rastúce spacák Patrol od značky Boll možné predĺžiť až o 35 cm, vďaka tomu ho vaše rýchlo rastúce dieťatko...

€ 76,73 (20.01 %) € 61,38

Spacák Boll Patrol Lite je plnohodnotnou zmenšeninou outdoorových spacákov pre dospelých, vášmu dieťaťu...

€ 51,67 (19.7 %) € 41,49

Veľmi ľahký dekový spacák Trimm Travel je vďaka nízkej hmotnosti, dobrej skladnosti, a kvalitné náplni...

€ 49,63 (20.03 %) € 39,69

Limit: -4 ° C. Komfortný spací vak Trimm Walker Junior určený pre letnú pešiu turistiku, vodáctvo a...

€ 42,19 (20.15 %) € 33,69

Spacák Pinguin Mistral s výborným pomerom cena / výkon vám zaručí pohodlný spánok v teple od jari do...

€ 60,74 (20 %) € 48,59