Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

Nemám záujem o zľavy a propagačné akcie, chcem skryť lištu.

Podporujeme

Sme hrdí na to, že sa vďaka nám niektorým športovcom, dobrodruhom a nadšencom darí plniť svoje sny. Podporujeme aj kultúrne, športové, turistické a cestovateľské podujatia, rovnako ako spoločensky prospešné iniciatívy skupín i jednotlivcov všade tam, kde cítime, že to má zmysel.

Najzaujímavejšie projekty

Vrchárska koruna Valašska

Celoročná súťaž pre milovníkov cyklistiky na Valašsku, ktorého účastníci v časovom období apríl – november zdolávajú vopred vypísaných 20 vrcholov na Valašsku a v blízkom okolí. Cieľom projektu je nenásilne motivovať verejnosť bez rozdielu veku, výkonnosti a pohlavia k aktívnemu pohybu v prírode a tým podporovať zdravý životný štýl a tiež (cyklo)turistický ruch nielen na Valašsku. ForCamping je partnerom od roku 2013. Projekt sa odvtedy rozrástol z 21 účastníkov do dnešných viac ako tisíc.

Viac informácií

SRDCARI - Sever Európy

Srdciari sú skúsení cestovatelia, kameramani, fotografi, potápači, horolezci a dobrodruhovia. Tím tvoria Lucie Výborná, Ján Tutok, Miroslav Náplava a Ondřej Hošek, ktorých sprevádzajú ďalší profesionáli z rôznych odborov, napr. Miroslav Žigmund, Petr Horký a ďalší. Majú za sebou 25 rokov cestovania do všetkých kútov sveta. V poslednom čase jazdia predovšetkým expedičným 12-tonovým kamiónom MAN. Sú plne vybavení vlastnou technikou od dronov až po filmovú strižňu a výsledky svojej práce prezentujú v interaktívnom cestovateľskom magazíne, ale majú za sebou aj spoluprácu so stream.cz alebo Prima Zoom. Srdciari sa teraz púšťajú do nového projektu - Srdciari na Severe. Výsledkom bude 10-dielny seriál na Prima Zoom a následne film do kín. Nakrúcanie je plánované na roky 2018 – 2020 a cesty povedú do Ruskej Karélie, Fínska, Švédska, Nórska a na Island. 4Camping sa stal partnerom projektu na celé 3 roky.

Viac informácií

Cestovateľ Andrej Urbanec

Andrej Urbanec miloval výlety do prírody už ako malý chlapec. Postupom času vymenil malé kopce za dedinou za vysokohorské štíty a cestovanie sa stalo jeho životnou vášňou. Procestoval Maroko, Nový Zéland, Kanadu, Bolíviu, Kolumbiu... Celkovo navštívil už úctyhodných 61 rôznych krajín a na svojom cestovateľskom zozname má mnohé ďalšie - Venezuelu, Madagaskar alebo napríklad Nepál. Momentálne sa chystá do Afriky. Na Andrejove zážitky z ciest a testovanie produktov sa už čoskoro môžete tešiť na našom webe.

Viac informácií

ĽADOBORCI

ĽADOBORCI sú 3 kamaráti z Vysočiny, ktorí vyrážajú na cesty v legendárnom sovietskom automobile značky Lada. Každý z nich má v tíme svoju nezastupiteľnú úlohu – Lukáš sa vyzná v autách, Jan má na starosti komunikáciu s miestnymi a Radek je iniciátorom celého projektu. Bohužiaľ aj im pandémia zhatila plány a cestu okolo Čierneho mora museli odložiť na rok 2021, kedy už snáď bude svet zase v poriadku. Cestovania sa ale nevzdávajú, vo svojej Matilde budú obchádzať menej známe miesta v Čechách aj na Slovensku. Možno ich počas prázdninového putovania stretnete aj vy.

Viac informácií

Liberta Tour

Myšlienkou projektu Liberta Tour je cestovanie, dobrodružstvo a spoznávanie nových kultúr, zvykov, tradícií a ľudí. Partia piatich Slovákov sa rozhodla cestovať po svete na menej obvyklých dopravných prostriedkoch. Tím tvoria traja cyklisti, ktorých v sprievodnom aute dopĺňajú kameraman a šofér. Na cestovanie si vybrali starý mestský bicykel značky Liberta pochádzajúci z Továrne detských vozidiel v Liberci. Je to bicykel, ktorý bol navrhnutý predovšetkým na jazdenie po meste, preto neposkytuje veľký komfort na dlhé trasy a nespevnené cesty. Chalani majú za sebou 860 km cestu do Chorvátska z roku 2015 a o rok neskôr prešli na svojich Libertách až do 1457 km vzdialenej ukrajinskej Odesy. Z oboch ciest vznikli cestopisné filmy aj veľké množstvo fotografií. Tento rok plánujú cestu z Maďarska do Grécka, na ktoré ich 4camping bude hrdo podporovať.

Viac informácií

Zdieľajte svoje dobrodružstvo

Všetky príbehy