Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

Nemám záujem o zľavy a propagačné akcie, chcem skryť lištu.

Test: Funkčná šatka N-Rit s duálnou ventiláciou Tube9 Extreme II.

Aký komfort môže dopriať obyčajná multifunkčná šatka sa môžete dočítať v našej ďalšej recenzii.

%C5%A05.JPG


Obsah

Funkčná termoizolačná šatka s revolučnou ergonómiou od juhokórejskej značky N-Rit s duálnou ventiláciou s názvom Tube9 Extreme II sa mi dostal do ruky len nedávno, ale hneď som si ho náležite obľúbila. Hoci som dievča, červená nie je mojou obľúbenou farbou, ale na odtieni funkčných vecí mi naozaj veľmi nezáleží (výnimka: krikľavo žltá, ktorá v lete láka hmyz). Využila som ju na kurze outdoorovej prvej pomoci v srdci Vysočiny, na mnohých bežkách aj pri venčení kolobežky v Prahe po zamestnaní.


Charakteristika

 • Funkčná termoizolačná šatka s revolučnou ergonómiou
 • Ventilačné otvory na ústa a nos
 • Technológie WARM-X zaistí sucho a teplo za chladných podmienok
 • Materiál odvádza pot a vlhkosť
 • Membrána WARM-X neprepustí teplo
 • Ideálna ochrana hlavy a krku
 • Materiál: 72% Nylon, 17% Polypropylén, 11% Spandex

 • Veľkosť: univerzálna

Detaily a vychytávky

Čím všetkým táto revolučná šatka disponuje? Na prvý pohľad najviac zaujmú nie úplne bežné ventilačné otvory na ústa a nos, na opačnej strane šatky nájdete aj drobnejšie verzie otvorov, takže v prípade pootočenia o 180° stále máte zlepšenú cirkuláciu vzduchu oproti obyčajným šatkám, čo sa hodí prevažne pri aktívnom športe - bežkovaní, cyklistike a i. Šatka nie je vďaka perforácií vlhká od vydychovaných vodných pár. Šikovný detail.

Čo sa týka ďalšej vychytávky, sú nimi pútka na uchytenie na ušiach. Dosť som ich využívala prevažne na celodenných bežkárskych výletoch. Síce som po pár hodinách nosenia cítila ľahko otlačené uši, ale nešlo o nič strašného, ani ma tlačenie neprinútilo pútka dať dole. Šatka, samozrejme, kryje spodnú časť tváre aj bez ich využitia.

%C5%A01.JPG

Materiál šatky

Materiál WARM-X zaistí sucho a teplo za chladných podmienok, odvádza pot a vlhkosť od pokožky. Zmes materiálov veľmi efektívne eliminuje telesné pachy - šatka mi po senzorickej kontrole pripadá stále ako nová. Ďalšou výhodou je stranová univerzálnosť. Síce sú rub a líc rozpoznateľné, aj napriek tomu by sa dala nosiť relatívne dobre obojstranne.

%C5%A03.JPG

Využitie v praxi

Ide o ideálnu ochranu hlavy a krku obzvlášť v obdobiach chrípok, viróz, nachladnutí, bolestí v krku. Praktická je celoročne. Na jar a v lete poslúži ako ochrana hlavy pred spálením (obzvlášť vhodné pre blonďákov a blondíny), na jeseň podrží ženám vlasy, aby vo vetre nelietali, v zime zahrieva časť tela, ktorú si prajete. S váhou len 60 g ju môžeme nosiť permanentne so sebou v batohu, kabelke či vrecku mikiny, bundy.

%C5%A04.JPG

Nekonečno možností 

Mnohonásobné využitie - nákrčník, šatka, čiapka, potítko, stiahnutie vlasov ("gumička"), pre vyžle - na pláži ako lambáda (podprsenka) či sukňa, leštenie okuliarov, kus látky na sedenie (neseď na tej studenej zemi, nachladneš, určite to poznáte), na transport zraneného (sedátko pri napr. vyvrtnutom členku) a i. demonštrujú tu vyvesené fotografie. Dalo by sa pokračovať.

%C5%A06.JPG

Hodnotenie: 90 %

+

 • ventilačné otvory na ústa a nos

 • pútka na uchytenie na ušiach

 • nezapácha ani po dlhšom nosení
 • minimalizuje potenie
 • ideálna ochrana hlavy a krku a iné využitie

-

 • pokiaľ už máte čiapku, kuklu, šál či vysoký golier bundy, nevyužijete - ďalší kúsok oblečenia navyše

Niekoľko slov záverom

Myslím, že šátek N-Rit s duální ventilací Tube9 Extreme II nesmí chybět v šatníku žádného aktivního člověka. Ti, kdo cestují jen autem či tramvají, pak zalezou do kanceláře a nebo sedí jen doma, šátek zřejmě nevyužijí. Pro ostatní bude určitě dobrou volbou.

%C5%A02.JPG

Zdroje: archív autorky, N-Rit katalog 

Ďalšie testované produkty nájdete v článkoch:

TEST: Batoh Osprey Tempest III

Testovňa

Testerka Kamča nachodila s predošlou generáciou batohov Tempest tisíce kilometrov. Dostala teda na testovanie novú III. generáciu, aby mohla batohy porovnať. Stojí nová generácia legendárnych batohov za to?

TEST: Batoh Osprey Ariel 55 l

Testovňa

Naša testerka Gabča testovala batoh ikonickej značky Osprey. Ako testovanie dopadlo?

TEST: Rolák Devold Expedition Man Zip Neck

Testovňa

Náš tester Marcel vyrazil do Malej Fatry a so sebou si vzal merino rolák značky Devold, aby otestoval, či plní to, čo sľubuje. Viac sa už dozviete v dnešnom článku.

Vyberáme pre vás

Nákrčník Zulu Merino

20,00  (45.05 %) 10,99 

Porovnať

18,00  (33.89 %) od 11,90 

Porovnať

22,00  (41.36 %) 12,90 

Porovnať

18,00  (45 %) 9,90 

Porovnať

24,00  (42.08 %) 13,90 

Porovnať

Multifuknčný set Sensor Tube Ornament

16,00  (44.38 %) 8,90 

Porovnať

Nákrčník Kama S21

40,00  (35.25 %) 25,90 

Porovnať

16,00  (44.38 %) 8,90 

Porovnať