Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

Nemám záujem o zľavy a propagačné akcie, chcem skryť lištu.

ĽADOBORCI: Traja zvedaví chlapi z Vysočiny

Chalani z Vysočiny, ktorí sa vydávajú na cesty v sovietskej klasike Lade. No uznajte sami, túto zaujímavú kombináciu sme nemohli nepodporiť!


Obsah

Predstavenie

ĽADOBORCI sú 3 kamaráti z Vysočiny, ktorí vyrážajú na cesty v legendárnom sovietskom automobile značky Lada. 

  • Lukáš - najdôležitejší člen výpravy. Veľa toho nenahovorí, ale v autách sa vyzná. Stará sa o to, aby auto vždy šľapalo tak, ako má a zachraňuje situáciu, keď náhodou Sygnál zíde z cesty.
  • Jan - bohém, ktorý pre zmenu zmĺkne len vtedy, keď spí. Na starosti má konverzáciu s miestnymi a diskutované témy. Za volantom zatiaľ ešte neexceluje, ale to sa vraj poddá. A nikto mu nepovie inak ako Sygnál.
  • Radek - iniciátor celého projektu. Perfekcionista, ktorý všetkých neustále popoháňa a nikdy nie je s ničím dostatočne spokojný. Na výprave zachytí všetky dôležité momenty a postará sa o výsledný produkt.

  

 

 

      

 

 

Hrdý partner projektu ĽADOBORCI

 

 

Ako sa vidia ĽADOBORCI

"Nepovažujeme sa za veľkých dobrodruhov, ani sme nezhltli všetku múdrosť sveta. Prišlo nám ale ľúto, že v dnešnej dobe existuje toľko snímkov, v ktorých ide primárne o dopravný prostriedok a strasti s ním spojené. O navštívenej krajine sa často nedozviete nič a kontakt s miestnymi je tiež mizivý. A práve to chceme zmeniť. Neprahneme po tom, aby nás niekto búchal po chrbte za to, že sme prešli pár tisíc kilometrov starším autom. Chceme prejsť krajiny, v ktorých vidíme potenciál nakrúcať dokumenty, ktoré vás budú baviť a zároveň sa v nich aj niečo zaujímavé dozviete. Ale hlavne si chceme užívať ten pocit, že sme na ceste. A to aj napriek tomu množstvu práce, ktorú so sebou takéto projekty prinášajú." 

 

Prečo LADA?

Chlapcom sa skrátka zapáčila predstava prejsť krajinu autom, ktoré z nej pochádza a je pre ňu typické. Expedičné vozidlo by tak malo byť nástrojom, ktorý miestnym pomôže prekonať strach z neznámeho a uľahčí cestu k spoločnej konverzácií. A pretože pôvodná cesta mala ísť cez niekoľko štátov bývalej ZSSR, vybrali si Ladu. Presnejšie je to Lada VAZ 2105 z roku 1984, pracovne pomenovaná Matilda. 

 

ĽADOBORCI: Tentokrát na východe

Cesta okolo Čierneho mora, o ktorej mal vzniknúť cestopisný seriál. Všetko vyzeralo sľubne, prípravy boli v plnom prúde, ale kvôli koronakríze boli ĽADOBORCI nútení cestu o rok preložiť. Neostáva než dúfať, že sa situácia vo svete zlepší a v lete 2021 budú konečne môcť vyraziť za svojim snom. 

 

ĽADOBORCI: Slnko, seno, karanténa

Pandémia síce prekazila ĽADOBORCOM pôvodný plán na výpravu okolo Čierneho mora, ale oni sa nevzdávajú. Pred niekoľkými dňami vyrazili na cestu po Česku a Slovensku, počas ktorej navštívia menej známe a turistami opomínané krásy oboch krajín. 

Pokiaľ ich počas prázdninového putovania modrou Matildou s logo 4camping.cz zbadáte, tak neváhajte a odfoťte si ich. Na Instagrame sme si pre vás pripravili súťaž, viac informácií nájdete TU.

 

Video - Po Česku v Moldavsku

 

Ďalšie články s Ľadoborcami

 

 

Užitočné odkazy

Autor: Lenka Moravcová

Zdroje: travelnlive.cz

Predĺžená lehota na výmenu tovaru

Novinky

Nevyhovuje obdarovanému Vami vybraný vianočný darček? Teraz ho vďaka predĺženej lehote môžete vymeniť za iný až do 15. januára 2024.

Patagonia - udržateľná značka, ktorá myslí na prírodu

Novinky

Preferujete udržateľné značky oblečenia? A poznáte značku Patagonia?

11 rokov dobrodružstva s 4camping

Novinky

4camping oslavuje jedenáste narodeniny! Zaspomínajte si spolu s nami na dobrodružstvá, ktoré sme za ten čas zažili.

Vyberáme pre vás

Pánska lyžiarska bunda Kilpi Flip-M

197,90  (66.2 %) 66,90 

Porovnať

14,00  (36.43 %) od 8,90 

Porovnať

Pánske boxerky Lasting Noro

42,00  (28.81 %) 29,90 

Porovnať

Čiapka s čelovkou Extol Light

(0.91 %) od 10,90 

Porovnať

Pánska bunda Zulu Vergio M

90,00  (54.46 %) 40,99 

Porovnať

(9.39 %) 29,90 

Porovnať

131,92  (65.21 %) od 45,90 

Porovnať

230,89  (39.41 %) 139,90 

Porovnať