Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

Nemám záujem o zľavy a propagačné akcie, chcem skryť lištu.

Certifikáty produktov

Nie je vám ľahostajné životné prostredie, pracovné podmienky zamestnancov v odevnom priemysle alebo napríklad welfare zvierat na husacích, kačacích alebo ovčích farmách? V našom e-shope si môžete teraz nastaviť filtrer certifikovaných produktov, ktoré spĺňajú prísne kritériá a parametre. Čo všetko vám zaručia jednotlivé certifikáty, to si môžete prečítať v nasledujúcich článkoch.

O certifikátoch

Bluesign APPROVED

Bluesign APPROVED Bluesign je medzinárodne uznávaný štandard udržateľnosti vyvinutý švajčiarskou skupinou Bluesign Technologies, ktorá podľa svojich slov "sleduje cestu všetkého textilu vo výrobnom procese a pomáha zlepšovať všetky fázy výrobného procesu až po hotový výrobok.". Ich cieľom je zaručiť spotrebiteľom najvyšší štandard bezpečnosti výrobkov. Bluesign tvorí tím odborníkov na chémiu a textilnú výrobu, ktorí dohliadajú na prísne audity a certifikácie tovární.

Viac informácií

Fair Wear

Udržateľnosť nie sú len ekologické riešenia. Na zlepšovaní pracovných podmienok v odevnom priemysle pracuje organizácia Fair Wear Foundation. Fair Wear Foundation patrí medzi neziskové organizácie s cieľom vytvoriť férové podmienky na pracovisku v odevnom priemysle. Organizácia spolupracuje so subjektmi naprieč celým odevným priemyslom, teda od tovární až po odbory a vládu v Ázii, Európe a Afrike.

Viac informácií

FairTrade

Vyberajte oblečenie s certifikátom Fairtrade a podporte férový obchod! Produkty s certifikátom Fairtrade boli vyrobené podľa medzinárodných štandardov organizácie Fairtrade International, ktorá cielene bojuje proti chudobe, snaží sa zlepšovať postavenie pestovateľov, farmárov a pracujúcich v krajinách globálneho Juhu.

Viac informácií

Responsible Down Standard (RDS)

Chcete nakupovať produkty z peria a záleží vám na welfare zvierat na husacích či kačacích farmách? V takom prípade si vyberajte produkty so štítkom Responsible Down Standard. Pokiaľ nakupujete produkty s certifikátom Responsible Down Standard, máte istotu, že perie vo vašej bunde pochádza z fariem, ktoré dodržiavajú rešpektujúce a humánne zaobchádzanie so zvieratami.

Viac informácií

ŠTANDARD 100 - OEKO-TEX

Chcete mať istotu, že nenakupujete zdraviu škodlivé produkty? Asociácia OEKO-TEX testuje produkty na základe najprísnejších kritérií! Kupujete výrobok opatrený štítkom STANDARD 100? Potom máte istotu, že je váš produkt od nite po gombíky testovaný na škodlivé látky a je teda neškodný pre ľudské zdravie.

Viac informácií

Responsible Wool Standard (RWS)

Chcete nakupovať produkty z vlny a záleží vám na welfare chovaných oviec? V takom prípade si vyberajte produkty so štítkom Responsible Wool Standard. Responsible Wool Standard môžeme voľne preložiť ako „štandard zodpovednej vlny“. Pri produktoch s týmto certifikátom sú strážené životné podmienky oviec chovaných na produkciu vlny, ale aj udržateľný prístup v obhospodarovaní pôdy, na ktorej sa ovce pasú.

Viac informácií

Blusign PRODUCT

Bluesign je medzinárodne uznávaný štandard udržateľnosti vyvinutý švajčiarskou skupinou Bluesign Technologies, ktorá podľa svojich slov "sleduje cestu všetkého textilu vo výrobnom procese a pomáha zlepšovať všetky fázy výrobného procesu až po hotový výrobok.". Ich cieľom je zaručiť spotrebiteľom najvyšší štandard bezpečnosti výrobkov. Bluesign tvorí tím odborníkov na chémiu a textilnú výrobu, ktorí dohliadajú na prísne audity a certifikácie tovární.

Viac informácií

GOTS - Global Organic Textile Standard

Pokiaľ chcete nakupovať oblečenie predovšetkým z organických vlákien, odporúčame vám zamerať sa na produkty s označením GOTS. Global Organic Textile Standard je certifikát, ktorý sa riadi striktne definovaným súborom kritérií, tie tvoria štandard pre spracovanie textílií z organických vlákien, vrátane kritérií ekologických a sociálnych. Jednou z hlavných zásad certifikácie je aj transparentnosť výrobných procesov firiem, vďaka ktorej si spotrebiteľ môže vybrať z variantov ekologických procesov.

Viac informácií

Vegan

Vegánske produkty sa týkajú aj odevného priemyslu. Pokiaľ chcete mať istotu, že nakupujete čisto vegánske oblečenie, potom voľte produkty so štítkom Approved Vegan. V rámci vegánskych produktov si nemusíte vyberať iba veci s certifikátom. Orientovať sa môžete aj podľa materiálov. Pri oblečení máte možnosť zvoliť prírodné či syntetické, konkrétne napríklad bavlnu, ľan, konope, bambus, Piñatex, lycru, akryl, silón a mnoho ďalších.

Viac informácií

Bio bavlna

Bavlna je materiál, ktorý sa teší obľube po celom svete. Pestovanie rastlín bavlníka môže mať však veľmi neblahý vplyv na životné prostredie. Aké sú rozdiely medzi bežne pestovanou bavlnou a certifikovanou bio bavlnou? Rastlina bavlníka je náročná na spotrebu vody a zároveň náchylná na škodcov, ktorým sa predchádza aplikáciou škodlivých pesticídov. V prieskumoch vychádza, že sa pri pestovaní bavlníka spotrebuje celosvetovo až 16 % pesticídov z celkovej spotreby ročne. V poľnohospodárstve sa ďalej používajú najrôznejšie umelé hnojivá a rastliny sú geneticky modifikované. Vďaka strojom, ktoré dokážu zožať veľké množstvo bavlny za kratší časový úsek, dochádza k značnému vyčerpaniu pôdy.

Viac informácií

Bio kvalita

Je bio produkt naozaj zárukou kvalitnejších potravín? Označenie bio podlieha platnému certifikátu, ktorý zaručuje, že produkt či surovina pochádza z ekologického poľnohospodárstva. Označenie bio poznáte najskôr predovšetkým z potravinárskeho priemyslu. Výrobcovia produktov v bio kvalite musia pravidelne absolvovať kontrolu s úradnou organizáciou, ktorá dohliada na dodržiavanie zákonných smerníc v rámci ekologického poľnohospodárstva.

Viac informácií

PVC-free

Viete, čo je to polyvinylchlorid? Polyvinylchlorid (PVC) patrí k najstarším a najrozšírenejším plastom, ktoré sa používajú v odevnom priemysle, pri výrobe nábytku, v stavebníctve a takmer vo všetkých odvetviach výroby a ľudskej činnosti. Pri výrobe a likvidácii PVC dochádza k úniku toxických látok, ktoré majú mnoho negatívnych dopadov na ľudské zdravie a životné prostredie.

Viac informácií

Green Button

Sociálnu a environmentálnu zodpovednosť v textilnom priemysle kontroluje vládna certifikácia Green Button. V roku 2019 predstavila nemecká vláda Green Button, prvú vládnu certifikačnú značku pre udržateľnú textilnú výrobu. Certifikácia je vždy naviazaná priamo na produkt, nevzťahuje sa teda na celú značku a nepokrýva celý dodávateľský reťazec. Na základe 46 kritérií z oblasti environmentálnej a ľudsko-právnej zodpovednosti môže produkt získať certifikát Green Button. Kritériá ale musia splniť ako spoločnosti ako celok, tak aj certifikovaný produkt pri špeciálnom testovaní.

Viac informácií

Zdieľajte s nami dobro!

Ako sa správať šetrne v prírode