Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

Nemám záujem o zľavy a propagačné akcie, chcem skryť lištu.

Sir Joseph Rimo III 1000 190 cm

Páperový spacák

Hodnotenie zákazníkov
100 %
Celkový počet hodnotení
1 hodnotenia
Zľava: -20 % Doprava zadarmo

Spací vak Sir Joseph Rimo III 1000 s komfortnou teplotou -7 °C Vám zaručí pohodlný spánok v teple na každej turistickej výprave.

Vypredané
 • Nad 54 € doprava zadarmo
 • Objednajte si na predajne viac kusov a zaplaťte len to, čo vám sedí
 • 98% zákazníkov nás odporúča. Sme finalistom súťaže ShopRoku 2023.

Informácie o produkte

Firmu Sir Joseph založil v roku 1977 Josef Rakoncaj, ktorý si pôvodne začal šiť vlastné horolezecké oblečenie. Jeho výrobky sa vďaka svojej kvalite, funkčnosti a cenovej dostupnosti rýchlo stali bestsellerom medzi českými a slovenskými výškovými horolezci a postupne sa o vybavenie značky Sir Joseph začali zaujímať aj zahraničné expedície. Značka Sir Joseph patrí medzi popredné firmy na svete, ktoré vyrábajú páperové expedičné vybavenie. Má vlastné vývojové a výrobné zázemie v Českej republike.

Viac o značke

Spací vak Rimo III 1000 značky Sir Joseph je najteplejším spacím vakom z radu Trekking. Možno ho použiť v zimných podmienkach v stane alebo prístrešku. Nová generácia materiálu Softex ® NIUS LT, jedinečná strihová koncepcia a kvalitné husacie perie s plnivosťou 600 cuin zaručí spanie v teple a pohodlí bez zbytočných obáv o zdraví. Spacák je určený pre širokú skupinu cestovateľov, turistov a trampov.

Hlavné vlastnosti:

 • vrchný vetruodolný, ľahký materiál Softex®NIUS LT s Rip-stop a DWR úpravou
 • múmiový tvar dokonale kopíruje ľudskú postavu
 • uzavreté komory zamedzujú presunom peria
 • anatomicky tvarovaná kapucňa chráni hlavu pred chladom
 • samosvorky umožňujúce reguláciu obvodu goliera a kapucne jednou rukou
 • obojstranný zips
 • konštrukcia komôr H znižujú pravdepodobnosť vzniku chladných miest
 • špeciálna lišta pri zipsoch zabraňuje úniku tepla a zamedzuje zaseknutiu zipsu do látky
 • tvar dna „Alpha foot box“ – skosený lichobežník kopíruje tvar voľne spustených chodidiel
 • malé vrecko na drobnosti vo vnútri spacáku
 • súčasťou kompresné aj skladovacie vrece
 • kompresné vrece zmenší objem až o 30%

Perové spacie vaky a ich údržba

Parametre

Značka Sir Joseph
Zips

Najčastejšie majú spacie vaky bočný zips (L/R), stredný zips, šikmý zips alebo „L“ zips v dekových spacích vakoch. V turistických spacích vakoch je zips súčasťou ochrany proti prenikaniu chladu (légou). Ak chcete spacie vaky kombinovať, budete potrebovať jeden s ľavým priebežným zipsom (L) a jeden s pravým zipsom (R).

ľavý
Určenie
Pánske / Dámske
Hmotnosť
1,56 kg
Vnútorný materiál
Softex ® 40D DWR
Vonkajší materiál
Softex®NIUS LT
Izolačná náplň
Husacie perie
Zbalený rozmer
23 X 32 cm
Komfortná teplota

Spodná hranica teploty, pri ktorej je používateľ spacieho vaku v uvoľnenej polohe tela, napr. v polohe na chrbte, v tepelnej rovnováhe a nepociťuje chlad. Je to najnižšia teplota, pri ktorej sa väčšina používateľov cíti príjemne v ideálnych podmienkach. Uvedené teploty nezohľadňujú všetky možné rozdiely v podmienkach používania a individuálnych reakciách, a preto by sa mali považovať len za orientačné a na praktické používanie si vyžadujú osobné prispôsobenie.

-7 °C
Limitná teplota

Spodná hranica, pri ktorej je používateľ spacieho vaku, ktorý sa prispôsobuje miestnym podmienkam, a ak leží v skrčenej polohe tela, schopný spať bez toho, aby ho prebudil chlad. Izolácia spacieho vaku sa mení v závislosti od podmienok používania (vietor, poloha a oblečenie používateľa, izolácia základne, prípadná vlhkosť v spacom vaku atď.) a vnímanie chladu je tiež individuálne (vplyv aklimatizácie, fyzický a psychický stav, jedlo atď.). Teplotné limity nezohľadňujú všetky možné rozdiely v podmienkach používania a individuálne reakcie, a preto by sa mali považovať len za orientačné, čo si vyžaduje osobné prispôsobenie na praktické použitie.

-13,5 °C
Extrémna teplota

Spodná teoretická hranica teploty, pri prekročení ktorej hrozí riziko poškodenia zdravia podchladením alebo v extrémnych prípadoch smrť. Izolácia spacieho vaku sa mení v závislosti od podmienok používania (vietor, poloha a oblečenie používateľa, izolácia základne, prípadná vlhkosť v spacáku atď.) a vnímanie chladu je tiež individuálne (vplyv aklimatizácie, fyzického a psychického stavu, stravy atď.). Teplotné limity nezohľadňujú všetky možné rozdiely v podmienkach používania a individuálne reakcie, a preto by sa mali považovať len za orientačné, ktoré si vyžadujú osobné prispôsobenie pre praktické používanie.

-32 °C
Strih

Dekové spacie vaky sú určené skôr na nenáročné aktivity pre tých, ktorí majú radi priestor okolo seba, pretože sa dajú ľahko rozopnúť na deku. Pri turistických spacích vakoch sa najčastejšie používa tzv. mumiový tvar, ktorý oveľa lepšie kopíruje telo, čím sa zefektívňuje práca izolačnej náplne a znižuje sa zbalený objem a hmotnosť spacieho vaku.

múmia
Typ izolačnej náplne

Syntetické výplne vo forme dutých vlákien alebo mikrovlákien fungujú na podobnom princípe a snažia sa vo svojej štruktúre udržať čo najviac vzduchu, čím lepšie izolujú. Ich hlavnými výhodami sú univerzálnosť a nižšia cena. Prírodná páperová výplň je zatiaľ najvýkonnejším tepelným izolantom, ktorý ponúka nižšiu hmotnosť a lepšiu stlačiteľnosť na úkor vyššej obstarávacej ceny. Viac v článku Ako vybrať spací vak?

perie
Výška postavy (do)
190 cm
Hmotnosť náplne
1000 g/m2
Plnivosť

Je to celková pružnosť a rozpínavosť peria, schopnosť zaujať určitý objem, t. j. ako veľmi sa perie nafúkne. Čím väčší objem (loft), tým viac vzduchu, a teda lepšia izolácia.

600 cuin
Šírka v nohách
34 cm
Šírka v ramenách
81 cm
Dĺžka spacáku

Spacie vaky sa vyrábajú v niekoľkých dĺžkach a je dôležité včas zistiť, či veľkosť uvedená v názve je dĺžka spacieho vaku alebo odporúčaná telesná výška. Mali by ste si vybrať spací vak o 20-30 cm dlhší, ako je vaša výška. Najlepší spôsob, ako si to vyskúšať, je ľahnúť si v spacom vaku na chrbát a zapnúť sa. Keď si sadnete, kapucňa spacieho vaku vám nesmie spadnúť z hlavy, ale zároveň nesmie byť napnutá.

190 cm
Záručná doba 2 roky

Recenzia

Hodnotenie zákazníkov 100% 1 hodnotenie (Ako spracovávame recenzie)

 • Recenzií s hodnotením 5
 • Recenzií s hodnotením 4
 • Recenzií s hodnotením 3
 • Recenzií s hodnotením 2
 • Recenzií s hodnotením 1

Overený zákazník

,

1. januára 2024


100%

Podobné

428,82  (33.33 %) 285,90 

Porovnať

329,48  (14.74 %) 280,90 

Porovnať

342,00  (16.11 %) 286,90 

Porovnať

383,46  (26.75 %) 280,90 

Porovnať

334,80  (14.01 %) 287,90 

Porovnať

324,91  (13.85 %) 279,90 

Porovnať

321,61  (9.86 %) 289,90 

Porovnať

321,61  (9.86 %) 289,90 

Porovnať

Porovnať s podobnými produktmi