Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu
ForCamping s.r.o. - vybavení do přírody Menu
  • Zimný výpredaj

Sigma

Nemecká spoločnosť Sigma Sport sa špecializuje na výrobu cyklopočítač (tachometrov) a počítačov na motorky, svetiel, športových hodiniek, stopiek, počítadiel, náradie. Ponúka aj vlastný softvér. Takmer 40 rokov od svojho založenia sa neustále rozrastá. Vyvíjajú nové technológie, využívajú najnovších trendov a reagujú na meniace sa potreby používateľov.

V roku 1982 vypustila Sigma a päťdesiatnik elektroniky Klaus Peter Schendel do sveta prvý cyklopočítač s názvom Cyclecoach. Následný model Velostar ponúka ďalšie funkcie, ako je počítanie kadence (= frekvencia šlapania vyjadrená počtom otáčok za minútu) a sledovanie srdcovej frekvencie. Základným kameňom úspechu bol rok 1988. Vývoj v mikroelektronike umožnil výrobu novej generácie cyklistických počítačov. V roku 1997 spoločnosť Sigma Sport vyvíja aj svetelné zdroje napájené bateriami. Predné a zadné svetlá schválené pre nemecký trh sú obrovským úspechom.

V roku 2000 sa zvyšujú okrem cestných modelov i športových svetiel pre horských cyklistov, v roku 2006 sa začína používať nový bezdrôtový prenosový systém DTS (digitálne kódovaný). V roku 2008 bolo Centrum údajov, vlastný analytický softvér Sigma Sportu, spustený spoločne s prvou generáciou nových cyklopočítačov ROX (8,0 a 9,0). V roku 2012 bolo vyrobené predné svetlo Speedster prakticky vybavené lithium-iontovou batériou a vhodné na nabíjanie káblom mini USB.

I ďalej vyvíjam rodinné podnikanie z Neustadtu pôsobivé nové produkty - nízkonapäťový monitor srdcovej frekvencie s bluetooth, navyše s kompatibilitou k iPhone, sledovač aktivity charakteristicky úzky a dvoutónový náramok. Dále prostredníctvom řady iD.SERIES poskytuje vhodné hodinky pre všetky typy športovcov. Posledným novinkou v roku 2018 je ROX 12.0 SPORT, ktorý ponúka nový druh navigačnej navigácie, systém odbornej prípravy a pripojenie WiFi.

Zobrazit více