Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

eXtra zľavy: získajte zľavové kupóny na vybrané značky Získať

Morakniv

Morakniv je tradičná švédska značka zameriavajúca sa už od roku 1891 na výrobu nožov s pevnou čepeľou. Výrobky predstavujú veľmi dobrý pomer cena / výkon a vynikajú svojou jednoduchosťou a odolnosti. Názov značky reflektuje dôležité spojenie medzi produktmi a počiatky švédskeho mesta Mora. Morakniv® je vždy nožom z Mory vo Švédsku. Firma je stále rodinná a v súčasnosti vyváža noža do celého sveta.

Pre Morakniv začala cesta v roku 1891, kedy sa Frost-Erik erson po štyroch rokoch v Severnej Amerike vrátil do svojej domovskej dediny Östnor v Mora. Spočiatku Frost-Erik vyrábal len nože pre použitie v továrni na sane, ale výroba nožov čoskoro začala rásť. Názov Morakniv bol už známy koncom roka 1900, vďaka dlhej tradícii výroby v danej oblasti. V roku 1904 mala spoločnosť Frosts desať zamestnancov a každoročne vyrobila 19 000 nožov a zamerala sa výhradne na výrobu nožov. Dnes má značka Morakniv rovnaký prístup k výrobe ako vtedy, používa racionálne metódy k preneseniu individuálneho prístupu remeselníka na moderné stroje.

Jediný rozdiel tak spočíva vo využívaní najnovších technologických poznatkov. Dôležitou súčasťou úspechu Morakniv je spolupráca s profesionálmi. Vďaka nim získava značka nové nápady, ktoré transformuje do konceptov, ktoré umožňujú zaujať vedúce postavenie na trhu. Najslávnejšie modely značky Mora 2000, Companion alebo v poslednej dobe Eldris poznajú snáď všetci fanúšikovia nožov.

Počet nájdených produktov: 12