Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

Nemám záujem o zľavy a propagačné akcie, chcem skryť lištu.

Highlander

História škótske značky Highlander sa začala písať v čase, keď majiteľ Bahram Golzari študoval doktorandské štúdium na univerzite v Edinburghu. Bahram bol horlivý horolezec a vodca univerzitného horolezeckého klubu. V tej dobe bol Leith Army Stores, dlho známy vojenský obchod s prebytkom, obľúbeným obchodom, ktorý dodával klubu outdoorové vybavenie, takže keď obchod bohužiaľ vstúpil do likvidácie, Bahram využil príležitosť a kúpil ho.

Highlander sa oficiálne "narodil" 5. apríla 1985.

Spoločnosť Highlander identifikovala medzeru na trhu pre outdoorové vybavenie na mieru. Rozhodla sa teda vyrábať vlastné. Nové linky slávili úspech a spoločnosť Highlander tak začala ponúkať nezávislé outdoorové a vojenský tovar vo Veľkej Británii. V priebehu rokov spoločnosť Highlander neustále rozširuje svoje podnikanie, rozširuje sa do národných maloobchodných reťazcov a vyváža do Európy i mimo nej. V roku 2005 sa musela presťahovať do väčšieho areálu v Livingstone.

Spoločnosť Highlander úspešne uzavrela zmluvu o vytváranie návrhov pre OH v Londýne 2012, po tomto úspechu získala tiež zmluvu na Hry Commonwealthu 2014 konanej v Glasgowe (= medzinárodné športové podujatie, usporiadaná prevažne pre športovcov z krajín spoločenstva Commonwealth. Konan každé štyri roky, účasť priemerne okolo 5 000 športovcov z 70 krajín).

Highlander je rodinným vlastníkom. Pred niekoľkými rokmi prišli Bahramovi dvaja synovia Ramin a Kian do podnikania, aby pokračovali v šľapajach svojho otca.