Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

🚚 Využite dni dopravy zadarmo!  Pri nákupe nad 20 € dopravu platíme my. Viac informácií

Camelbak

Camelbak je americká značka založená v roku 1988 Michaelom Eidson, vďaka svojmu vynálezu dal meno batohom s vodným rezervoárom a ovplyvnil tak outdoorové športovcov a turistov po celom svete.

Michael Eidson sa v roku 1988 zúčastnil cyklistických pretekov 100 míľ HotterN' Hell, ktorý sa konal v americkom Texase. Pri príprave na preteky narazil na problém pravidelné hydratácie pri takto dlhom závodu. Využil toho, že bol civilným zamestnaním záchranár a problém vyriešil originálnym spôsobom. Na závod si doniesol infúzny vak, ktorý si vypožičal v sanitke. Naplnil ho vodou, schoval do ponožky, strčil do zadného vrecka dresu, hadičku si prehodil cez plece a pripol štipcom na bielizeň. Nikto vtedy nemohol tušiť, do akej podoby sa tento vynález vyvinie a ako ovplyvní outdoorové športovcov po celom svete.

Po pár pretekoch bola po pitných vakoch medzi cyklistami veľký dopyt a tak sa rozhodol ísť tejto príležitosti naproti. Počas niekoľkých mesiacov vyvinul úplne nový vak, ktorý potom začal od roku 1990 predávať do cyklistických obchodů.Nejednalo sa ešte o tak pohodlný a funkčný batoh, akým je CamelBak dnes napriek tomu jeho popularita rýchlo narastala. Úspechu značky a ich inovatívnych produktov napomohol aj výrazný nárast popularity horských bicyklov. Bikeri ocenili, že môžu pevne držiac riadidlá a zároveň sa napiť kedykoľvek chcú. Postupne si ale CamelBak obľúbili aj ďalší športovci - bežci na lyžiach, skialpinisti, horolezci alebo vysokohorskí turisti.

V súčasnej dobe sa ponuka batohov rozrástla do širokého spektra aktivít pre cyklistku, turistiku, horolezectvo aj zimné športy, kolekcii potom dopĺňajú športové fľaše.

Dni dopravy zadarmo