Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

Nemám záujem o zľavy a propagačné akcie, chcem skryť lištu.

Test: Stan Husky Bizon 3 Plus

Ďalšiu recenziu do Testovne si pre vás pripravil náš kolega Marek, ktorý si vzal do parády stan pre 3 osoby od českého výrobcu Husky. Ako s ním bol spokojný sa dočítate v nasledujúcom článku.


Obsah

Stan na prvý pohľad zaujme kombináciou svetlo- a tmavozelenej farby, vďaka ktorej prirodzene splynie s prírodou. Jeho zostavenie je navyše veľmi jednoduché a dá sa zvládnuť aj v jednej osobe. 

Charakteristika

 

Názov:

 

Bizon 3 Plus

Výrobca: Husky
Hmotnosť: 4,5 kg
Hmotnosť minimálna: 4,1 kg
Počet osôb: 3 osoby
Typ stanu: Turistický/Festivalový
Typ konštrukcie: Kopula
Materiál konštrukcie stanu: durawrap/wrapflex
Materiál tropika: 185T Polyester, PU zátěr 3000 mm/cm²
Materiál podlážky: 190T Polyester, PU zátěr 6 000 mm/cm²
Rozmery stanu: 220 x 410 x 130 cm
Rozmery spálne: 210 x 200 cm
Výška stanu: 130 cm
Zbalený rozmer: 45 x 15 cm
Konštrukcia stanu: Dvojplášťový stan s vnútornou konštrukciou
Odolnosť podlahy: 7000 mm
Odolnosť tropika: 4000 mm
Počet spální: 1
Počet vchodov: 2
Podlaha v predsieni: Nie
Podošvy: Podlepený

 

 • priestranná predsieň a apsida
 • podlepené švy
 • krycie légy zipsov proti zatekaniu
 • ochranný filter proti UV žiareniu
 • odkladacia sieťka a 2 vrecká

Súhrn parametrov

Husky Bizon 3 Plus je turistický stan pre tri osoby s rozmermi spálne 210 x 200 cm. Stan ponúka dva vstupy, pričom jeden zo vstupov je súčasťou menšej predsienky na odloženie vecí s rozmermi 110 x 200 cm. Rad Bizon Plus má na rozdiel od lacnejšej verzie Classic durawrapovú konštrukciu s priemerom tyčí 7,9 mm, respektíve 8,5 mm. Podlaha je vyrobená z 190T polyesteru s PU záterom 7000 mm/cm². Tropiko je vyrobené z polyesteru 185T s PU záterom 4000 mm/cm². Všetky zipsy sú navyše kryté švami, takže cez ne pri daždi nezateká. Vnútorný stan je vyrobený z priedušného nylónu 190T a moskytiéry, vďaka ktorým stan predovšetkým počas leta nevlhne zvnútra z dôvodu vyššej teploty vnútri spálne. Hmotnosť stanu je 4,5 kg a jeho zbalený rozmer je 45 x 15 cm. 

Veľmi komfortné "dočasné bývanie"

Bizon 3 Plus ponúka široké spektrum využitia - cez krátke výlety do prírody až po dlhšie kempovanie od jari do jesene. Oproti jeho predchodcom disponuje priestrannou predsieňou, v ktorej sa dá pri nepriazni počasia aj variť! Spálňa ponúka priestor na komfortný spánok až troch dospelých osôb. Okrem praktických vreciek na bokoch spálne nájdete "poličku" aj v priestore pod stropom na odloženie čelovky či iných praktických potrieb. Spálňa je dostatočne veľká, aby sa pri nepriaznivom počasí dal stráviť večer aj vnútri. Druhý vchod je využiteľný predovšetkým počas teplejšieho počasia na lepšie prevzdušnenie stanu. Na lepšiu fluktuáciu vzduchu slúžia aj dve okienka pri špici tropika. 

Priebeh testovania

Stan bol testovaný v Malej Fatre v blízkosti Terchovej. Vzhľadom na stále sa meniace počasie sme zažili snáď všetky možné situácie. Od krásneho slnečného počasia cez búrky po opäť nádherné azúro. Stan sme postavili asi počas desiatich minút pár metrov od rieky, od ktorej šla v noci zima a teplota padala až na 5°C. V kombinácii s dobrou karimatkou a spacákom však bolo v stane teplo a namiesto drkotania sa zimou som mohol počúvať zvuk rieky. Veľmi ma potešila praktickosť stanu spojená predovšetkým s väčšou predsieňou a detailne vyriešenými vreckami na úschovu bagáže. Pri porovnaní so starším modelom od Husky, ktorému predsieň chýbala absolútne, totiž nemusíte schovávať všetko v spálni a brať si tak drahocenný priestor na spanie. 

Stavba stanu je veľmi ľahká - stačí ho pripevniť na rohoch k zemi a potom vypnúť dva nosné prúty. Túto vlastnosť som ocenil predovšetkým počas stavania v daždi. Zbalenie stanu trvalo okolo desiatich minút

Nedostatky

Čo ma naopak sklamalo je, že pokiaľ nie sú otvorené oba vchody, tak sa stan na slnku prehrieva. Trošku nešikovne je navyše vyriešený vchod do predsiene. Zips sa totiž často zasekáva o šev, ktorý bráni jeho premoknutiu. V daždi je potom potrebné zatvoriť vrchné okienka na fluktuáciu vzduchu, aby cez ne nezatekalo. Úplne najväčším mínusom sú však kolíky, ktoré sa ihneď ohli a nešli vytiahnuť zo zeme. 

Video - Predstavenie stanu Husky Bizon 3 Plus

Hodnotenie: 85%

+

 • kvalitný stan za rozumnú cenu
 • durawrapové tyče
 • priestranná predsieň
 • švy kryjúce zipsy
 • "polička" na odloženie vecí
 • dva vchody

-

 • kolíky sa hneď ohýbajú
 • zips pri vchode do predsiene sa zasekáva o šev, ktorý ho kryje
 • stan sa na slnku prehrieva

Konečný verdikt

Celkovo som so stanom Husky Bizon 3 Plus veľmi spokojný. Kvalitou použítého materiálu je na tom lepšie než konkurencia v podobnej cenovej hladine. Stan by som určite odporučil všetkým, ktorí nechcú kempovať s veľkými stanmi, ale zároveň si chcú dopriať trošku komfortu. Zbalený rozmer stanu navyše dovoľuje vyraziť len s batohom a bez auta. 

Zdroje: archív autora

Pripravili sme pre vás aj testy ďalších produktov:

TEST: Batoh Osprey Tempest III

Testovňa

Testerka Kamča nachodila s predošlou generáciou batohov Tempest tisíce kilometrov. Dostala teda na testovanie novú III. generáciu, aby mohla batohy porovnať. Stojí nová generácia legendárnych batohov za to?

TEST: Batoh Osprey Ariel 55 l

Testovňa

Naša testerka Gabča testovala batoh ikonickej značky Osprey. Ako testovanie dopadlo?

TEST: Rolák Devold Expedition Man Zip Neck

Testovňa

Náš tester Marcel vyrazil do Malej Fatry a so sebou si vzal merino rolák značky Devold, aby otestoval, či plní to, čo sľubuje. Viac sa už dozviete v dnešnom článku.

Vyberáme pre vás

216,00  (19.95 %) 172,90 

Porovnať

232,00  (19.87 %) 185,90 

Porovnať

147,53  (14.66 %) 125,90 

Porovnať

185,01  (15.19 %) 156,90 

Porovnať

190,00  (20.58 %) 150,90 

Porovnať

120,00  (15.08 %) 101,90 

Porovnať

110,00  (23.73 %) 83,90 

Porovnať

Turistický stan Coleman Darwin 3

111,10  (0.18 %) 110,90 

Porovnať