Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

❄️Zimné výpredaje sú v plnom prúde. Využite zľavy 30% - 70% na outdoor a lyžiarske vybavenie. Prehliadnuť

Test: Loap Kansas 18l

Dnes vám prinášame test turistického batohu Kansas 18 českej značky Loap.

 

Obsah

V dnešnom teste som mal možnosť odskúšať turistický batoh značky Loap. Kansas 18 je jednokomorový čiernožltý batoh s objemom 18 litrov.

 

Charakteristika

 

Názov:

 

Kansas 18l

Výrobca:

Loap

Určenie: Pánske / Dámske
Hmotnosť (pár): 840 g
Objem: 18 l
Rozmery: 50 x 25 x 15 cm
Nosnosť: 7 kg
Materiál: Polyester, polyuretán
Počet komôr: 1
Počet vreciek: 3
Spodná vstup: Nie
Pláštenka: Nie
Príprava na hydrovak: Nie
Vrecko na notebook: Nie

 

 • prsná spojka
 • anatomicky tvarované ramenné popruhy
 • anatomicky tvarovaný bedrový pás
 • bočné kompresné popruhy
 • 1 komora
 • horné plnenie
 • pevný chrbtový systém AVS
 • polyesterové vlákna Bulltech
 • odolný voči pretrhnutiu
 • nepremokavý a oderuvzdorný záter

Okrem hlavnej komory obsahuje batoh Loap Kansas 18l tiež vrecko vo vrchnom veku. Z boku nájdeme dve pružné vrecká na fľaše opatrené sťahovacími popruhmi na dostatočné spevnenie batohu, pokiaľ by nebol úplne zaplnený. Ľahkým mínusom môže byť absencia diery pre vývod hadičky od hydrovaku. Naopak veľkou výhodou je chrbtová konštrukcia AVS (Air Ventilation Systém) zaisťujúci dostatočný odvod potu, čo oceníte predovšetkým počas sparných letných dní.

 

Hmotnosť a nosnosť

Váha batohu je iba 840 g a jeho nosnosť je 7 kg. Vďaka špeciálnym polyesterovým vláknam Bulltech je odolnejší voči treniu a vďaka záteru je navyše čiastočne nepremokavý. Bohužiaľ batoh nemá vo svojom štandardnom vybavení pláštenku.

 

 

Loap je česká značka s vlastným tímom návrhárov a technológov. Jej názov vznikol spojením anglických slov Lo gical + Ap plication, číta sa však slovensky. V preklade znamená "rozumné využitie". Výrobky navrhujú tak, aby boli funkčné, praktické, za rozumnú cenu a hlavne, aby vám to v nich pristalo.

Loap je vlajkovou loďou spoločnosti Piccollo spol. sro založenej v roku 1993. V jej portfóliu nájdete všetko oblečenie na outdoorové i mestské využitie, topánky, spacáky, karimatky, batohy a stany. Ruka v ruke s funkčnosťou produktov ide aj atraktívny vzhľad a moderné farebné kombinácie.

Testovanie

Batoh Loap Kansas 18l bol odskúšaný počas denných letných a jesenných výletoch po českých horách. Veľkosť batohu pre mňa bola na jednodňový výlet tak akurát. Do bočných vreciek sa zmestila nutná zásoba vody. Do hlavnej komory sa dala uložiť desiata, náhradné oblečenie a malá lekárnička. Teda presne to, čo potrebujete na jednodňovú prechádzku v prírode.

S batohom sa išlo príjemne a vďaka odvetrávanému chrbtu som v lete aj napriek teplejšiemu počasiu ihneď neprepotil tričko a vnútro batohu. Ramenný i bedrový pás pôsobil veľmi pohodlne. Bedrový pás je dobre dimenzovaný a odľahčuje náklad v batohu. Po niekoľkohodinovom výšľape ma neboleli ramená. Vysoký človek by v stavbe chrbtového systému zrejme ako mínus vnímal kratší chrbát.

 

 

O autorovi

Marek Krejča

Volám sa Marek a pre 4camping pracujem štvrtým rokom. Pokiaľ zrovna neštudujem alebo nepracujem, trávim rád svoj voľný čas cestovaním po Česku i Európe, jazdou na bicykli, túrou v horách či kvalitnom zápase v squashi. V lete rád s partiou kamarátov podnikáme treky alebo vyrážame na Slovensko splavovať miestne rieky. Okrem športu rád trávim čas na rodinnej chate v Beskydoch, učím sa variť nové jedlá alebo počúvam kvalitnú hudbu.

 

 

Veľké plus

Ako veľmi výhodné beriem veko, ktorým sa komora uzatvára. Batoh sa totiž smerom hore nezmenšuje a hlavná komora je tak naozaj priestranná. Navyše pokiaľ nevyužijete celý priestor komory, dá sa jej vrchná časť schovať dovnútra a celý batoh tak zmenšiť. Vďaka tenko utkanej látke je batoh veľmi ľahký, nevýhodou môže byť ale fakt, že pri menej šetrnom používaní by sa časom mohla tkanina pretrhnúť. Hoci batoh disponuje záterom, v daždi je potrebné mať pri sebe pláštenku. Batoh síce nepremokol, ale vlhkosť sa k veciam vo vnútri komory časom dostala.

 

Hodnotenie 90%

+

 • chrbtový systém AVS
 • pohodlný a dobre dimenzovaný bedrový pás
 • veľmi príiaznivá cena
 • nízka hmotnosť batohu
 • sťahovacie popruhy na bokoch batohu
 • veko na uzatváranie hlavnej komory
 • atraktívny vzhľad

-

 • absencia pláštenky
 • absencia dierky na vývod hadičky od hydrovaku
 • pre vysokého človeka by chrbtový systém mohol byť príliš krátky

 

Záver

Batoh Loap Kansas 18l môžem rozhodne odporučiť príležitostným či nenáročným turistom, ktorí hľadajú dobre prepracované výrobky za nízku cenu. Za najväčšiu výhodu považujem skvele urobený chrbtový systém, ktorý v tejto cenovej kategórii tak ľahko nenájdeme.

 

Užitočné odkazy

 

Autor: Marek Krejča

Zdroje: archív autora

Test: Pánska mikina Progress TS Torez II 17 BA

Testovňa

Tentokrát si testom prešla mikin Progress TS Torez II, ktorú v Tatrách i na Šumave testoval Andrej Urbanec. 

Test: Devold Hiking Woman Shirt

Testovňa

Ľahké, extrémne pohodlné a stále elegantné funkčné tričko Devold Hiking Woman Shirt zo 100% merino vlny otestovala Eva Fronko. 

Test: Devold Expedition Man Shirt

Testovňa