Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

História a vývoj spacákov Mountain Equipment

Vývoj a výroba expedičného oblečenia a spacích vakov je základom anglickej značky Mountain Equipment už viac ako 55 rokov. Prvý páperový spacák bol vyrobený v roku 1962 a Mountain Equipment bola jedna z prvých značiek, ktorá vyrábala spacie vaky a oblečenie pre potreby expedícií a horolezcov. Mnoho zlomových výstupov, ktoré písali a píšu históriu svetového horolezectva, boli uskutočnené v spacákoch a oblečenie od Mountain Eqiupment. Jedným z najvýznamnejších bol prvý výstup na Everest bez kyslíka Reinhold Messner a Peterom Habeler v r. 1978 a taktiež prvovýstup južnej steny Anapurna v r. 1970, ďalej prvovýstup JV stenou Everestu v r. 1975, výstup alpským štýlom na Broad Peak v r. 1983 , prvý prechod Antarktídy bez podpory v r. 1993, prvovýstup severnou stenou Changabangu v r. 1997, prvovýstup severnou stenou Chang Himal v r. 2009, big Wallová cesta "Arctic Monkeys" na Bafinových ostrovoch v r. 2010, výstup Peter Hámor na Lhotse v r. 2013 a nespočet ďalších expedícií. Vo vybavení od Mountain Equipment sa uskutočnili všetky anglické prvovýstup na osemtisícovky, viac ako 175 expedíciou na Everest a boli navštívenej oba póly zemegule.

Funkčnosť v najnáročnejších horských podmienkach, odolnosť, kvalita, čistý dizajn, vývoj na základe testovania v laboratóriách a spätnej väzby od lezcov, horolezcov a expedíciou, pre ktoré sú naše produkty určené, sú hodnoty, ktoré Mountain Equipment ctí už viac ako 55 rokov. Mountain Equipment kladie dôraz v prvom rade na konštrukciu produktov a použitie najvhodnejších materiálov, ktoré ochránia používateľa v náročných horských podmienkach. Preto tvar kapucne, umiestnenie vreciek, strih rukávov, tvar a parametre komôr, použitie materiálov s najlepšími parametrami a životnosťou ako GORE-TEX Pro a Active, windstoper Soft Shell, POLARTEC Neoshell, POLARTEC Power Shield Pro, Schoeler, DRILITE, husacie perie 850 + , Primaloft One, Hélium 30 a 50, EXOLITE, YKK AquaGuard a mnoho ďalších materiálov a technológií, ktoré sú základom každého návrhu produktov od Mountain Equipment.

Značka Mountain Equipment počas svojej histórie vyvinula množstvo technológií, konštrukcií a materiálov, ktoré sú dnes používané aj inými výrobcami. Zákazníci tieto prvky požadujú nutne pri výbere produktov. Aj preto je Mountain Equipment firmou, ktorá je voľbou profesionálnych športovcov, horskej služby, horských vodcov, inštruktorov a iných profesionálnych či náročných užívateľov, ktorí vyžadujú najvyššiu možnú funkčnosť, odolnosť a nízku váhu v náročných horských podmienkach. Za úspešným vývojom produktov Mountain Equipment od začiatku stáli lezci, horolezci, polárnici a cestovatelia, ktorí prinášali do vývoja svoje poznatky z tých najnáročnejších výstupov pri extrémnych podmienkach.

Dodnes je silnou stránkou Mountain Equipment spolupráce a rady od vrcholových horolezcov a bádateľov. Vývoj spacákov je kombinácia skúseností z použitia v reálnom prostredí s výskumom a testovaním v laboratóriách. Odbor pre odolnosť materiálov a výskum odevov na Univerzite v Leedse, ktorá je už viac ako 30-ročnými partnerom pre vývoj a návrh našich produktov, a spolupráca na množstvo PhD výskumných prác priniesla poznatky, ktoré sú aplikované vo výrobe spacákov u mnohých výrobcov dodnes a všetky najnovšie poznatky sú použité v novej kolekcii spacích vakov, ktoré vám predstavujeme.

Kolekcia stanov Outwell Select Collection

O značkách

Kolekcia stanov Outwell Select Collection pre rok 2021 ponúka širokú škálu modelov a veľkostí. Táto kolekcia rodinných stanov kombinuje inovatívny dizajn, vzdušný priestor a ľahký prístup. Kolekcia zahŕňa celkom 8 stanov, z ktorých si vyberie naozaj každý.

Kolekcia stanov Outwell Imperial Air Collection

O značkách

Kolekcia stanov Outwell Imperial Air Collection na rok 2021 predstavuje najlepšiu kombináciu vynikajúcich vlastností - skvele prepracované technické prevedenie, vydarený dizajn a kvalitný materiál - tým je Outtex® Airtech, ktorý je tvorený polybavlna (polybavlna = látka z polyesteru a bavlny v rôznom pomere). Výsledkom je exkluzívny produkt s funkčnými i dizajnovými detaily, ktorý prináša vynikajúci zážitok z kempovanie, viac komfortu a štýlu. Do tejto kolekcie sa radí celkom 4 stany.

Kolekcia stanov Outwell Premium Collection

O značkách

Kolekcia stanov Outwell Premium Collection pre rok 2020 ponúka širokú škálu modelov a veľkostí. Táto kolekcia rodinných stanov kombinuje inovatívny dizajn, vzdušný priestor a ľahký prístup. Kolekcia zahŕňa celkom 6 stanov, z ktorých si vyberie naozaj každý.