Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

❄️Zimné výpredaje sú v plnom prúde. Využite zľavy 30% - 70% na outdoor a lyžiarske vybavenie. Prehliadnuť

História a vývoj spacákov Mountain Equipment

Vývoj a výroba expedičného oblečenia a spacích vakov je základom anglickej značky Mountain Equipment už viac ako 55 rokov. Prvý páperový spacák bol vyrobený v roku 1962 a Mountain Equipment bola jedna z prvých značiek, ktorá vyrábala spacie vaky a oblečenie pre potreby expedícií a horolezcov. Mnoho zlomových výstupov, ktoré písali a píšu históriu svetového horolezectva, boli uskutočnené v spacákoch a oblečenie od Mountain Eqiupment. Jedným z najvýznamnejších bol prvý výstup na Everest bez kyslíka Reinhold Messner a Peterom Habeler v r. 1978 a taktiež prvovýstup južnej steny Anapurna v r. 1970, ďalej prvovýstup JV stenou Everestu v r. 1975, výstup alpským štýlom na Broad Peak v r. 1983 , prvý prechod Antarktídy bez podpory v r. 1993, prvovýstup severnou stenou Changabangu v r. 1997, prvovýstup severnou stenou Chang Himal v r. 2009, big Wallová cesta "Arctic Monkeys" na Bafinových ostrovoch v r. 2010, výstup Peter Hámor na Lhotse v r. 2013 a nespočet ďalších expedícií. Vo vybavení od Mountain Equipment sa uskutočnili všetky anglické prvovýstup na osemtisícovky, viac ako 175 expedíciou na Everest a boli navštívenej oba póly zemegule.

Funkčnosť v najnáročnejších horských podmienkach, odolnosť, kvalita, čistý dizajn, vývoj na základe testovania v laboratóriách a spätnej väzby od lezcov, horolezcov a expedíciou, pre ktoré sú naše produkty určené, sú hodnoty, ktoré Mountain Equipment ctí už viac ako 55 rokov. Mountain Equipment kladie dôraz v prvom rade na konštrukciu produktov a použitie najvhodnejších materiálov, ktoré ochránia používateľa v náročných horských podmienkach. Preto tvar kapucne, umiestnenie vreciek, strih rukávov, tvar a parametre komôr, použitie materiálov s najlepšími parametrami a životnosťou ako GORE-TEX Pro a Active, windstoper Soft Shell, POLARTEC Neoshell, POLARTEC Power Shield Pro, Schoeler, DRILITE, husacie perie 850 + , Primaloft One, Hélium 30 a 50, EXOLITE, YKK AquaGuard a mnoho ďalších materiálov a technológií, ktoré sú základom každého návrhu produktov od Mountain Equipment.

Značka Mountain Equipment počas svojej histórie vyvinula množstvo technológií, konštrukcií a materiálov, ktoré sú dnes používané aj inými výrobcami. Zákazníci tieto prvky požadujú nutne pri výbere produktov. Aj preto je Mountain Equipment firmou, ktorá je voľbou profesionálnych športovcov, horskej služby, horských vodcov, inštruktorov a iných profesionálnych či náročných užívateľov, ktorí vyžadujú najvyššiu možnú funkčnosť, odolnosť a nízku váhu v náročných horských podmienkach. Za úspešným vývojom produktov Mountain Equipment od začiatku stáli lezci, horolezci, polárnici a cestovatelia, ktorí prinášali do vývoja svoje poznatky z tých najnáročnejších výstupov pri extrémnych podmienkach.

Dodnes je silnou stránkou Mountain Equipment spolupráce a rady od vrcholových horolezcov a bádateľov. Vývoj spacákov je kombinácia skúseností z použitia v reálnom prostredí s výskumom a testovaním v laboratóriách. Odbor pre odolnosť materiálov a výskum odevov na Univerzite v Leedse, ktorá je už viac ako 30-ročnými partnerom pre vývoj a návrh našich produktov, a spolupráca na množstvo PhD výskumných prác priniesla poznatky, ktoré sú aplikované vo výrobe spacákov u mnohých výrobcov dodnes a všetky najnovšie poznatky sú použité v novej kolekcii spacích vakov, ktoré vám predstavujeme.

Icebreaker Transparency report 4

O značkách

Icebreaker, jedna z najzásadnejších značiek postavených na merino vlne, prichádza s novým Transparency Reportom. Odvážny cieľ pre rok 2023 je prostý - stať sa značkou absolútne nezávislou na plastoch

História značky Hanwag

O značkách

Z malej dielne v Nemecku až na vrcholy hôr celého sveta. Značka Hanwag oslavuje 100 rokov. Prečítajte si niečo o jej histórii a tiež o tom, čo má značka v pláne ďalej.

E9 - od lezcov pre lezcov

O značkách

Je prvou značkou zaoberajúce sa módou pre lezcov. Táto značka, ktorá bola založená v roku 1998 bývalým majstrom sveta v boulderingu Maurom Calibanim, využíva extravagantné a unikátny dizajn, ktorý je inšpirovaný kreatívny energiu Maura. Ten využíval oblečenie ako prostriedok, ktorým mohol umelecky prejaviť. Ako inšpiráciu využíval predovšetkým lezenie na pieskovcových skalách, ktoré sa nachádzajú v okolí jeho domova.

E9 výrazne ovplyvnila lezeckú módu a stala sa inšpiráciou aj pre mnoho ďalších výrobcov lezeckého oblečenie. Hlavnými myšlienkami Maura aj značky E9 sú kreativita, sloboda a odvaha. Značka navyše kladie veľký dôraz na ekológiu, preto sú všetky výrobky vyrobené 100% v Taliansku s minimálnym znečistením životného prostredia.