Berkovci na bicykloch
Ako sa to všetko začalo
Ako bezdetní boli Berkovci vášnivými horalmi a žiadny vrchol si pred nimi nebol istý. Keď prišli deti, nebolo možné chodiť po horách, ako boli predtým zvyknutí. Premýšľali čo s tým, až si jedného dňa požičali cyklovozík a bolo to jasné.
|
Hrdý partner Berkovcov na bicykloch |
Prvá sezóna v sedle
Na bicykloch cestujú od roku 2016, kedy mladší Vojtíšek nemal ani rok, napriek tomu spoločne v tom roku absolvovali 2 dlhé cesty, niekoľko krátkych a najazdili spoločne zhruba 3000 km. Kľúčová bola cesta po Labskej cykloceste, kedy za 16 dní našliapali 1500 km a boli absolútne nadšení.
2017/7 000 km!!!
Keďže všetko prebehlo bez problémov a s jedlom proste rastie chuť, ďalšia sezóna bola oveľa intenzívnejšia. Z Budapešti až do Álp, za 15 dní našliapaných 1000 km. Letný Baltic Trip z Berlína až na Rujanu, Usedom a domov - 17 dní/1500 km. A nakoniec sezóny Around Denmark - 23 dní / 1700 km. Za celý rok 2017 to teda bolo okolo 7000 km a to všetko spoločne, s deťmi a nočníkom. :)
Olík šliapol do pedálov
Sezóna 2018 sa niesla v znamení noviniek. Starší Olík už vyrástol na to, aby išiel v sedačke alebo vozíku a dostal svoj bicykel, na ktorom všetko precestoval. Konkrétne jarnú cestu Od Vltavy k Dunaju - 8 dní/650 km, ale predovšetkým Scandinavia tour - 37 dní/2500 km. Prvýkrát s bicyklami leteli lietadlom. Trasa cesty bola letecky do Helsiniek a ďalej na bicykloch cez Fínsko, Alandy, Švédsko, Dánsko, Nemecko až domov. Počas cesty sa museli vysporiadať s komplikáciami v podobe zdravotných problémov a náročného počasia, ale všetko zvládli a v poriadku došli až do cieľa.
Kam to bude v roku 2019?
V tomto roku sa rozhodli posunúť svoju latku zase o kúsok vyššie... respektíve o dosť vyššie. O pár týždňov vyrážajú na 6-mesačnú cestu. Od apríla do konca septembra majú v pláne prejsť Rakúsko, Taliansko, Španielsko, Francúzsko, Holandsko, Anglicko, Škótsko, Írsko a časť Nemecka.
Video - Baltic Trip 2017
Pohoda, pokoj
Tentokrát si to chcú poriadne užiť. Naozaj cestovať, nielen hltať kilometre. Spoznávať ľudí, kochať sa prírodou a dať deťom viac možností baviť sa pri mori a na ihriskách, vidieť kus sveta a mať veľa spoločných nezabudnuteľných spomienok. My z 4camping.sk budeme BerkovcovNaBicykli starostlivo sledovať, fandiť im a vy pritom môžete byť s nami!
Ďalšie články o Berkovci na bicykloch |
Zdroje: archív autora