Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

Kód: SHOES10 👟 Dodatočná 10% zľava na TOPÁNKY a PONOŽKY

Krížom krážom

Krížom-krážom Európou - 12. diel: Od piesočnatej pláže po prírodu albánskych hôr

Krížom krážom

Putovanie s Michalom a Růženkou sa blíži ku koncu. Kým sa ale vydajú do svojej domoviny, vezmú vás ešte na niekoľko krásnych miest v Albánsku. Z piesočnatej pláže sa vráti do hôr, kde budú objavovať prírodné krásy národného parku Theth.

Krížom-krážom Európou - 11. diel: Ako vyzerá mesto s tisíckami okien?

Krížom krážom

Albánsko je plné fascinujúcich prírodných úkazov, ale aj kultúrnych pamiatok. V južnej časti Albánska leží mesto tisícich okien, ktoré nájdete aj na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Nielen tam vás v dnešnom Krížom-krážom Európou vezmú Michal s Růženkou.

Krížom-krážom Európou - 10. diel: Prameň Modré oko a spanie na pláži

Krížom krážom

Prameň Modré oko vyviera z hlbín našej Zeme a nie je jasné, aký hlboký je. Potápači sa dostali najhlbšie do 50tich metrov. Ak sa na prameň pozeráte z diaľky pri slnečnom svite, vďaka priezračnej vode vyzerá prameň ako ľudské oko. Tento prírodný úkaz a veľa ďalších zaujímavostí z Albánska uvidíte v dnešnom diele Krížom-krážom Európou.

Krížom-krážom Európou - 9. diel: Michal a Růženka dorazili do Albánska

Krížom krážom

V dnešnom diele pokoria Michal s Růženkou hranice Albánska. po dlhej ceste si oddýchnu pri termálnom prameni v benjes, ktorý je jedným z najkrajších miest južného Albánska.

Krížom-krážom Európou - 8. diel: Snehová búrka na najvyššej hore Macedónska

Krížom krážom

Michal s Růženkou pokračujú vo svojom objavovaní Macedónska. V dnešnom diele sa vyšplhajú na horu Veľký Koráb, kde ich zastihne snehová búrka.

Krížom-krážom Európou - 7. diel: Sledovanie hviezd a jazda cez spálený les v Macedónsku

Krížom krážom

Máte radi jasnú nočnú oblohu a pozorovanie hviezd? Potom je dnešný diel určite pre vás! Michal a Růženka vás na svojich motorkách vyvezú na observatórium Kokino, ktoré bolo zaradené na zoznam významných pravekých observatórií.

Krížom-krážom Európou - 6. diel: Podarí sa Michalovi opraviť motorku?

Krížom krážom

Michal s Růženkou nás dnes vezmú na návštevu do národného parku Jiului. Michal si bude musieť sám opraviť motorku. Zvládne to? To sa doviete v dnešnom diele Krížom-krážom Európou.

Krížom-krážom Európou - 5. diel: Rastúce kamene Trovanty a medveď na ceste

Krížom krážom

Dnešný diel začne pokojnými raňajkami pri jazere a bude pokračovať návštevou ´dalších zaujímavých prírodných úkazov a historických pamiatok. Viete, čo sú to rastúce kamene Trovanty? To a veľa ďalšieho sa dozviete v dnešnom putovaní na motorkách po Rumunsku s Michalom a Růženkou. 

Krížom-krážom Európou - 4. diel: Bahenný kúpeľ

Krížom krážom

Růženka a Michal pokračujú na svojej ceste po Rumunsku. V dnešnom diele vás vezmú napríklad na Sonské pyramídy alebo na pevnosť Fagaras.

Krížom-krážom Európou - 3. diel: Rumunský med a kravy

Krížom krážom

Dobrudružstvo Růženky a Michala pokračuje. V treťom diele vás vezmú do ľadovej jaskyne Scarisoara, soľnej bane Salina Turda a ochutnajú špeciálny rumunský med. 

Krížom-krážom Európou - 2. diel: Zo Slovenska do Rumunska

Krížom krážom

Ako pokračuje cesta Európou? Michal a Růženka vás opäť vezmú na tie najzaujímavejšie miesta. Tentokrát ochutnajú slovenské langoše, nezaobícu sa bez ma´darského repelentu a cieľová rovinka tohto dielu bude až v Rumunsku. Nalaďte sa na jazdu na motorkách! 

Krížom-krážom Európou - 1. diel: Voľný pád za dobrodružstvom

Krížom krážom

V prvom diele Krížom-krážom Európou sa pozrieme do Poľska a na Slovensko, kde budú Michal s Růženkou prekonávať prvé nástrahy cestovania na motorke.