Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

❄️Zimné výpredaje sú v plnom prúde. Využite zľavy 30% - 70% na outdoor a lyžiarske vybavenie. Prehliadnuť

Technológia značky Columbia

TECHLITE®

Výborne absorbuje nárazy. Materiál s technológiou TECHLITE® zaisťuje špičkové pohodlie a odpruženie pre outdoorovú obuv. Je odolný, pohlcuje nárazy a je tak ideálny a dlhotrvajúci oporou a ochranou, ktorý sa využíva u širokej škály obuvi a batohov. Ekologický proces lisovania. Materiál je prirodzene antimikrobiálne, ľahko sa udržuje a je odolný voči zápachu. Navyše počas procesu lisovania redukujeme odpad z výroby o 25-30%. Technológia použitá v patovej časti umožňuje dokonalú fixáciu vašej päty. Pamäťový efekt materiálu si zapamätá kontúru vašej päty už po niekoľkých nosenie. Spoločne s TECHLITE® golierom a jazykom zabezpečí, že obuv dokonale sedí a dodáva stabilitu a komfort.

OMNI-GRIP®

Zaisťuje vynikajúcu stabilitu a priľnavosť v akomkoľvek teréne a na akomkoľvek povrchu. Rôzne časti podrážky pracujú nezávisle a na členitom teréne umožňujú adaptabilné záber. Podrážka OMNI-Grip® je vyrobená z polyuretánu a stredne lepivé gumy pre vyššiu odolnosť, odpruženie a lepšiu záběr.Tento multi terénne systém spája špeciálne navrhnuté prvky obuvi s chôdzou v danom teréne a zaisťuje tak pevný krok pri akejkoľvek aktivite.

Systém OUTDRY®

Využíva vlastný patentovaný laminačné proces, ktoré spojí 100% vodeodolnou membránu s vysoko priedušnou vonkajšou vrstvou obuvi a zalepí tak všetky otvory, ktoré by mohli prepustiť vodu. Výsledkom je 100% vodeodolnosť, priedušnosť, pohodlie, dizajn a strih. Tradičné "Topánková" konštrukcia vedie k vzniku medzipriestore medzi membránou / podšívkou a vrchnou vrstvou. Existencia tohto medzipriestoru umožňuje hromadenie vody a nečistôt, čo vedie k zvýšeniu hmotnosti produktu a k pocitu chladu. Výrobné procesy OUTDRY® nahrádzajú väcší objem tenkú vodeodolnou a priedušnou membránou, ktorá je spojená s vrchnou vrstvou. Výsledkom je nižšia váha, lepší tvar a vyššiu pružnosť.

FLUID FRAME®

Optimálny záber, stabilita a opora na všetkých povrchoch. Tieto technológie kombinujú penu o rôznej hustote Techlite® foam, takže pohodlne dorazíte aj do vzdialeného cieľa. Špeciálna medzipodošva poskytuje v prostrednej a postranné oblasti päty hladký prechod medzi mäkkým odpružením a tvrdším a viac podporným materiálom. Ľahký integrovaný podporný systém zahŕňa bezšvovou štruktúru peny a poskytuje tak správne vedenie nohy, stabilitu a plynulý pohyb.

FLUID FOAM

Žiadna vymoženosti v medzipodošve - žiadny gél, airbag alebo plastové časti, len proste čistá, šikovne reagujúce pena od špičky až po pätu. Nie je to len EVA - je to EVA predchnutá vedou. FluidFoam ponúka o 17% väčšie odpruženie, než bežná EVA a pomocou polyolefínového elastoméru (POE) poskytuje dokonalejšie absorpciu nárazu a trvácnejšie odpruženie. Prostredníctvom blokového kopolyméru olefínu (OBC) tiež zabezpečuje lepšiu návratnosť energie.

OMNI-TECH


Technológia Omni-Tech zaisťuje špičkovú vodeodolnosť, priedušnosť a ochranu pred nepriazňou počasia. Prvá ochranná vrstva materiálu Omni-Tech bráni tomu, aby sa voda zvonku dostala do kontaktu s vnútornými vrstvami. Ďalšia vrstva, mikroporézna membrána, úplne blokuje prienik vody do látky, zároveň však zaisťuje odvod potu. Omni-Tech produkty majú vodný stĺpec 10 000 mm a priedušnosť 10 000g / m2 / 24h.

FLUID GUIDE

Vaša chodidlo je jedinečné, tak ako povrch, po ktorom bežíte. FluidGuide sa prispôsobuje stále sa meniacemu sa terénu. Vaše chodidlá vedie, zaisťuje ich stabilitu v niekoľkých smeroch a tým ponúka tú najhladšie možnú bežeckú skúsenosť. Hustoty materiálov sa prelínajú a tým eliminujú všetky tvrdé lepené spoje jednotlivých častí medzipodošvy, čím je zaistený hladký prechod. Podpora, ktorú podľa potreby poskytuje, umožňuje prostredníctvom odpružené aj podporu poskytujúce medzipodošvy prirodzené a vyvážené tempo.