Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

Nemám záujem o zľavy a propagačné akcie, chcem skryť lištu.

Wacaco

Wacaco je startupová spoločnosť založená v roku 2013 v Hong Kongu. Pôvodne osobný projekt Huga Cailletona, zakladateľa spoločnosti a priemyselného dizajnéra, vznikol na základe sklamania so zlým espressom v hoteli pri jednej pracovnej ceste. 

Hugo Cailleton, zakladateľ spoločnosti Wacaco a držiteľ magisterského titulu v odbore priemyselného dizajnu, sa mnoho rokov zaoberal výrobou domácich espresso kávovarov, než začal vývoj Minipressa. Myšlienka prenosného stroja na espresso, ktorý používateľom umožňuje vytiahnuť si vlastný nápoj na cestách, ho napadla raz ráno počas služobnej cesty. Po návrate domov začal skúmať dostupné ponuky, kupoval vzorky a testoval ich. Žiadny z týchto produktov ho ale úplne neuspokojil. Boli príliš ťažké, mali zlú extrakciu, teplota brokov bola príliš nízka a vzhľadom na ich občasné použitie boli predražené.

Cesta k vysnívanému zariadeniu nebola jednoduchá. Bolo postavených viac ako desať prototypov, ktoré testovali rôzne mechanizmy, extrakciu kávy, interakciu produktov a design. Spätné väzby od priateľov, testovacích skupín a profesionálov v odbore kávy boli starostlivo zaznamenané a preskúmané. Niektoré funkcie boli pridané, iné boli počas procesu odstránené.

Vďaka vytrvalosti a tvrdej práci sa koncepcia posunula a Minipresso bolo konečne blízko. Po menej ako dvoch rokoch boli vstrekovacie formy vo výrobe. Produkty sú vyrobené z vystužených materiálov, ktoré odolávajú nárazom a ponúkajú jedinečný prenosný stroj na espresso.