Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

Nemám záujem o zľavy a propagačné akcie, chcem skryť lištu.

Suunto

Fínskou firmu Suunto založil v roku 1936 spolu so svojou ženou orientačné bežec, inžinier a vynálezca Tuomas Vohlonen. Suunto je popredná svetová značka športových a outdoorových hodiniek, športtesterov, kompasov a potápačských počítačov. Značka je rešpektovaná vrcholovými športovcami aj outdoorovými nadšenci. Produkty Suunto drží tradíciu vysokej kvality. Hlavné modelovej rady sú vyrábané vo Fínsku a predávajú sa vo viac ako 100 krajinách sveta.

selected-for-outdoor-100-winter-2017-01.png?width=300rw_2018_goy.png?width=300suunto-9-if-design-award-2019-01.png?width=300161121_recommended.jpg?width=300

 

V počiatkoch svojho vzniku sa značka špecializovala na výrobu kompasov. V roku 1939 bol fínsky poručík Norrback počas Zimnej vojny postrelený ruským ostreľovačom. Poľné kompas Suunto M-311, ktorý niesol vo vrecku košele, odolal guľke a zachránil mu tak život. Robustnosť a odolnosť je odvtedy charakteristický znak Suunta.

V roku 1965 prichádza značka na trh s prvým potápačským kompasom na svete. V 80.rokoch sa Suunto stáva svetovým lídrom vo výrobe potápačských prístrojov. SME-ML z roku 1987 bol prvý potápačský počítač ktorý spôsobil revolúciu v tomto športe. Predtým potápači museli počítať časy pomocou potápačských tabuliek. Vďaka Suunto počítaču sa stal šport dostupnejším, zábavnejším a predovšetkým bezpečnejším.

Rok 1997 priniesol na trh prvý potápačský počítač s veľkými hodinkami Suunto Spyder. Kombinujúci výkon špičkového viacúrovňového potápačského počítača s vysoko kvalitnými potápačskými hodinkami, ktoré samozrejme fungujú aj ako každodenné hodinky.

Suunto Vector z roku 1998 sú prvé skutočne outdoorové hodinky, ktoré ponúkajú funkcie výškomeru, barometra, kompasu a teplomeru. Vďaka jedinečným funkciám a ikonickému dizajnu sa hodinky Vector stali jedným z najúspešnejších produktov spoločnosti.

Hodinky Spartan z roku 2016 majú extrémne odolný, jasný a farebný dotykový displej ktorý chráni robustný materiál na vonkajšej strane. Služba Suunto Movescount potom prináša sociálny aspekt kedy si môžete porovnávať vaše športové výkony s kamarátmi, ale aj profesionálnymi športovcami.

Prístroje značky sú vysoko cenené najmä pre svoj inovatívny prístup, moderný dizajn, vysokú presnosť a spoľahlivosť. Značka je v súčasnosti absolútnou špičkou vo svojom odbore. Túto skutočnosť dokazujú aj získané prestížne ocenenie z posledných rokov (iF Design Award 2019, Outdoor 100 Winter 2017, GearJunkie 2016, Best of Show), ale tiež to, že udáva smer ostatným výrobcom podobných prístrojov.

Suunto stále sídli vo Fínsku, kde je väčšina výrobkov navrhnutá a ručne vyrobená s hrdosťou v našej vlajkovej továrni v Helsinkách. Cieľom značky je poskytnúť dobrodruhom a športovým nadšencom tie najlepšie nástroje na objavovanie a dobývanie nového územia od najvyšších hôr po najhlbšie oceány - a kdekoľvek medzi nimi.

 

 

 

 

 

Počet nájdených produktov: 2

Produkty

349,99  (28.86 %) od 248,97 

Porovnať

540,00  (26.01 %) 399,55 

Porovnať