Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

Nemám záujem o zľavy a propagačné akcie, chcem skryť lištu.

Sporten

Bežecké lyže SPORTEN ponúkajú širokú škálu modelov, medzi ktorými každý nájde ten svoj. Sú rozdelené do kategórií podľa toho, či lyžiar preferuje jazdu na upravenej trati alebo mimo nej, podľa charakteru jazdy a nárokov na výkon. Skúsenosti a neustála modernizácia výroby bežiek tak umožňujú každý rok posunúť bežky o krok dopredu, aj keď sa jedná len o zmeny, ktoré na prvý pohľad nepostrehnete.

Revírnik Rudolf Gabessam z Fryšavy priviezol prvé ski zo Štajerska a roku 1892 z Fínska. Adolf Slonek z Rokytna, známy stolársky majster, začal lyže podľa vzoru vyrábať a začal tak tradíciu výroby trvajúcu dodnes. Následne odštartoval veľmi rýchly rozvoj výroby lyží. Už nielen pre miestnu potrebu. Dobrá práca vtedajších výrobcov našla cestu aj do obchodov športových potrieb.

V roku 1950 bol v Prahe založený n.p. Šport, ktorý združoval výrobca športového náradia. Pretože prevádzky v Novom Meste na Morave už nebolo možné ďalej rozširovať, bolo rozhodnuté o vybudovaní nového závodu v priestore pri Pohľadke. Počiatočný stav pracovníkov predstavoval 36 osôb. Základom výrobného sortimentu boli lyže turistické celojasanové. Ako lepené boli vyrábané iba závodné bežky.

Dnes prebieha výrobná expanzia a modernizácia celej výroby, čo by malo mať za výsledok takmer dvojnásobnú výrobu a modernejšiu linku.