Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

Nemám záujem o zľavy a propagačné akcie, chcem skryť lištu.

Prolimit

História značky Prolimit orientujúca sa na vodné športy je dlhšia ako 40 rokov. Firma vznikla v Holandsku s tým, že sa snaží zamerať na produkt a kvalitné spracovanie ruka v ruke so spoľahlivosťou. Prolimit je celosvetová značka, ktorá je vyvíjaná a vyskúšaná priamo na vode. Prolimit má tiež dcérsku spoločnosť STX, ktorá sa zaoberá výrobou kvalitných paddleboard a sťažňov a plachiet.

Jedna z najvýraznejších kategórií od tejto značky sú neoprény, ktoré sú veľmi obľúbené ako u windsurfistov, tak u kiteboarder. Prolimit sa v tomto smere vyznačuje decentnými dizajny a farbami zodpovedajúcimi rodu, pre ktorých je daný produkt orientovaný. Prolimit používa pri výrobe vodných oblečkov technológiu Thermal Rebound, ktorá používa rovnaký materiál ako tepelné fólie pre prežitie na zvýšenie odolnosti proti zime. Technológiu Pin Release pre jednoduché odopínanie z postroja na kite, ďalej originálnu technológiu Freezip, zapínacie systém, ktorý uľahčuje zapínanie a rozopínanie neoprénu pre každého - zapnete si ho totiž na hrudi. Od značky Prolimit si môžete kúpiť aj ergonomické neoprénové topánky, oblečenie z ekologického neoprénu "Nature prEN", alebo vystužený windsurf / kite trapéz, ktorý vás ochráni pred možnými úrazmi pri športe.

Z hľadiska bezpečnosti sa Prolimit zameriava najmä na vodné vesty, u ktorých je škála použitie naozaj široká - od vodnej turistiky na riekach v Českej republike cez windsurfing a kiteboarding kdekoľvek po svete až po pádlovania na paddleboard či už na pokojnej vodnej hladine alebo na tečúcich riekach. V oblasti paddleboarding značka Prolimit ponúka nielen rýchloschnúci oblečenia, ale pre chladnejšie podmienky tiež neoprenová tričká a kraťasy pre pohodlné pádlovania a zaručenie tepelného komfortu podľa počasia.

Samozrejme v ponuke tejto firmy nájdeme tiež široký výber dámskych aj pánskych trapézov ako na windsurfing, tak na kiteboarding. Prolimit už dlhšiu dobu používa a hákov technológiu Pin Release, ktorá umožňuje trapéz jednoducho otvoriť jednou rukou bez akýchkoľvek zložitých manipuláciou. Trapézy sú veľmi príjemné a dobre sedí na tele.


Dôležitou súčasťou ponuky sú aj rôzne obaly na klasické surfboard, kiteboardy, windsurfy i paddleboard. V ponuke nájdete aj kombibagy umožňujúci zabalenie kompletného vybavenia na WS alebo KITE.

V neposlednom rade je ponuka doplnkov pre všetky vodné športy - neoprénové či lycrové rukavice, neoprénové topánky pre akékoľvek teplotné podmienky, neoprénové čiapky a čiapky či napríklad neoprénové kabáty pre dlhé chladné dni na severe.

Prolimit je tiež výrobcom sťažňov, ráhna a trapézových úväzkov. U ráhna je veľkým obľúbencom rahno Assault, ktoré má tzv. V- grip, ktorý iste ocenia vyznávači agresívne jazdy. V tejto sekcii sa dajú nájsť aj jazdca spájajúcej WS plavák a oplachtění.

Za svoju dobu na trhu si táto značka našla mnoho svojich priaznivcov vďaka kvalite spracovania a použitím kvalitných materiálov a použitia poznatkov priamo pre daný šport.