Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

Nemám záujem o zľavy a propagačné akcie, chcem skryť lištu.

Fiskars

Fiskars je fínska spoločnosť založená roku 1649 v dedine Fiskars, špecializuje sa na produkty pre záhradné práce, kuchynské pomôcky a stavebné nástroje. Ikonickým produktom značky sa stali nožnice s oranžovými plastovými rukoväťami. Spoločnosť Fiskars je jedným z najstarších podnikov v západnom svete.

Tradičné dôraz kladený v spoločnosti Fiskars na inovácie sa rodí v 30. rokoch 19. storočia, keď sa vo Fínsku vo veľkej miere rozvinulo poľnohospodárske hospodárenia. Spoločnosť Fiskars mala značný vplyv na rozvoj fínskeho poľnohospodárstva - kedysi sa tu vyrobilo viac ako milión pluhov. Pod vedením Johan Jacob Julina sa firma preslávila svojím náčiním pre farmárčenie a domácnosť a meno Fiskars sa stalo synonymom vysokej kvality.

V roku 1918 sa rozširuje sortiment a spoločnosť Fiskars zakladá prvú fínsku továreň na výrobu pružín. Po veľkej hospodárskej krízy z roku 1929 sa spomalila aj expanzia spoločnosti Až po konci druhej svetovej vojny sa podarilo vedeniu spoločnosti realizovať plány na reštrukturalizáciu spoločnosti a prevedenie výroby na sériovú.

V roku 1967 spoločnosť Fiskars zúročila svoje bohaté skúsenosti s kovovýrobou, akvizície podnikov spracovávajúcich plasty a ochotu experimentovať a začala ako prvá na svete vyrábať nožnice s plastovými rukoväťami. A tie sa následne stali jedným z najznámejších výrobkov spoločnosti Fiskars. Od uvedenia na trh sa ich do súčasnosti predalo viac ako miliarda.

Počet nájdených produktov: 4