Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

Nemám záujem o zľavy a propagačné akcie, chcem skryť lištu.

Brita

Filtračný systém nemeckej rodinnej firmy BRITA prešiel od svojho vzniku v roku 1966 celým radom inovácií a výsledok sa blíži dokonalosti. Jeho základom je mimoriadne účinná vyvážená zmes aktívneho uhlia a živice, uložená v patrónach BRITA Maxtra a BRITA Classic. Jedna vystačí na mesiac prevádzky alebo na úpravu až 100 litrov vody. U vybraných typov bude za vás životnosť strážiť digitálny displej BRITA Memo.

Pitná voda obsahuje približne sedem stoviek rozpoznateľných netoxických aj toxických látok, z ktorých je zrejme najznámejší chlór sa svojím typickým zápachom. Systém BRITA si s mnohými z nich dokáže úspešne poradiť, rozhodne treba s ťažkými kovmi, a tak znížiť tvrdosť vody. Tým rastie nielen jej kvalita, ale aj životnosť kávovarov alebo rýchlovarných kanvíc, ale aj žehličiek - z filtrovanej vody sa v nich totiž nebude usadzovať vodný kameň. Naproti tomu pre váš organizmus prospešné minerály ako vápnik alebo horčík zostávajú. Voda bez nežiaducich látok lepšie chutí sama o sebe, ale zvýrazní tiež chuť i arómu kávy, čaju a ďalších pripravovaných nápojov.

Systém BRITA Maxtra pracuje s jedinečným štvorstupňovým filtračným modelom. V prvom stupni preteká voda jemným sieťovým filtrom. Následne špeciálny iónový menič zníži obsah vodného kameňa (a tým aj tvrdosť vody) aj ťažkých kovov ako je olovo a meď. Súčasne však zachováva žiadúce pevné častice horčíka a vápnika. V treťom stupni príde na rad aktívne uhlie znižujúce obsah látok ovplyvňujúcich vôňu a chuť vody - najmä chlóru. A konečne - vo štvrtej fáze prejde voda posledným jemným filtrom, ktorý zachytí aj tie najjemnejšie usadeniny.

V porovnaní s nákupom balenej vody je používanie filtračného systému BRITA rozhodne lacnejšie variantom. Navyše zabudnite na prenášanie ťažkých balíkov PET fľašiam námahu s tým spojenú. Záleží vám na životnom prostredí? Potom vedzte, že filtračné patróny je ani zďaleka nezaťaží toľko ako "tipky". Z obyčajných plastov sa navyše uvoľňujú najrôznejšie chemické látky doteraz neznámeho vplyvu na ľudský organizmus. Chcete ich zbytočne prijímať každý deň?

Filtračné kanvice BRITA si môžete vybrať presne na mieru svojim potrebám. Viečka sú konštruované tak, aby ste mohli kanvicu plniť pohodlne priamo z kohútika bez nutnosti ich snímania. Stačí vám k tomu jedna ruka. Tvar kanvíc BRITA je konštruovaný tak, aby ste ich mohli ľahko uložiť priamo do dvierok chladničky. Použité materiály umožňujú bezproblémovú údržbu v umývačke riadu.

Samozrejmosťou je ponuka rôznych objemov od litrové karafy až po třiapůllitrovou kanvicu a dnes aj veľmi pestrá farebná paleta.