Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

Nemám záujem o zľavy a propagačné akcie, chcem skryť lištu.

Berghaus

Spoločnosť Berghaus sa pýši bohatou históriou, ktorá začala svoju cestu už v roku 1966, keď dvaja horolezci z Anglicka Peter Lockey a Gordon Davidson, založili obchod v ktorom predávali outdoorové vybavenie. Ihneď po otvorení prvého kamenného obchodu si získali dobrú reputáciu na anglickom trhu a vďaka svojim skúsenostiam s outdoorovým svetom sa rozhodli, že začnú navrhovať a vyrábať svoje vlastné výrobky.

Spoločnosť Berghaus ponúka výrobky, ktoré pokrývajú takmer celý prierez vybavením, ktoré outdoorový nadšenec potrebuje pre príjemný pobyt strávený v prírode. Ponuka je neustále rozširovaná a v súčasnej dobe je možné vybrať si z oblečenia, batohov, topánok a doplnkov.

Zlomovým rokom bol rok 1977, kedy Berghaus ako prvý uvádza na európsky trh materiál Gore-Tex. Od tejto doby kladie Berghaus veľký dôraz na spoluprácu s poprednými športovcami, ktorí vnášajú najmä do vývoja a výroby svoje vlastné skúsenosti z prostredia, pre ktoré sú určené. Aspoň pár mien, ktoré sú s Berghaus spojená: Sir Chris Bonington, Alan Hinkes, Alex Huber, Thomas Huber, Leo Houlding a mnoho ďalších. Ďalším významným medzníkom pre firmu Berghaus bol rok 1992, kedy je spoločnosť predaná do veľkej finančnej skupiny Pentland.