Ortovox Tour Glove sú pánske rukavice, ktoré sú vyrobené z príjemne mäkkých merino vlákien. Z vnútornej strany poskytujú vynikajúci komfort pri nosení, zatiaľ čo tenká podšívka z merino vlny poskytuje dodatočné teplo a škrupina chráni pred vetrom a ľahkými zrážkami. Tieto softshellové rukavice sú tiež veľmi priedušné a rýchloschnúce.
Táto praktická kontrakčná pomôcka je užitočná najmä v mrazoch, keď sa studené prsty chcú okamžite vrátiť do tepla. Mäkký, elastický materiál z ľahkého merino rúna funguje ako ohrievač zápästia a účinne zabraňuje vetru a chladu.
Vložky z kozej kože s perforovanou výstužou na dlani vždy zabezpečujú dobrý úchop a poskytujú potrebnú odolnosť pri intenzívnom používaní. Obzvlášť flexibilná mäkká oblasť palca poskytuje maximálnu voľnosť pohybu a zaručuje, že všetko dobre uchopíte - bez ohľadu na teplotu.
Nové rukavice majú všetky predpoklady na to, aby sa stali vašimi najvernejšími spoločníkmi pri skialpinizme bez ohľadu na to, ako vysoko sa dostanete.
Legendárna nemecká spoločnosť Ortovox sa preslávila najmä svojim lavínovým vyhľadávačom Ortovox F2, ktorý uviedla na trh v roku 1980. Okrem bezpečnostných systémov a vyhľadávačov sa venuje výrobe oblečenia,batohov, lopát, sond a ďalšieho freeridového a skialpinistického vybavenia.