Pánska páperová vesta Apris od českej značkySir Joseph vyniká svojou ľahkosťou, skladnosťou a hrejivosťou. Počas jarných alebo jesenných dní vás zahreje ako vrchná izolačná vrstva. Pri nepriaznivom počasí a nižších teplotách stačí cez vestu prehodiť nepremokavý vrchný diel a zostanete v suchu a teple.
V porovnaní so svojím predchodcom má vesta Eiger aktualizovaný strih a športovú geometriu rukávov. Ľavé vrecko slúži ako úložný priestor, keď je otočené naruby.
O vaše pohodlie sa postará 70 gramov izolácie z kvalitného husieho peria výlučne európskeho pôvodu s náplňou 650 cuin. Vrchný materiál Softex® 40D DWRvďaka svojej hmotnosti umožňuje perie vysoký loft, úprava DWR zvyšuje jeho odolnosť voči vode.
Hlavné vlastnosti páperovej vesty Apris:
materiál Softex® 40D DWR
obojstranný zips YKK
2 vonkajšie vrecká na zips
1 vnútorné vrecko na zips
ohrnuté prieramky
materiál:
SofTex® 40D DWR
Podšívkový materiál používaný na výrobu páperových spacích vakov a páperového oblečenia. Úprava DWR zvyšuje odolnosť voči vode.
Hmotnosť: 55 g/m2
Odolnosť proti vetru: 90%
Priedušnosť: 90%
Vodoodpudivosť: 350 mmH2ODWR
Husacie perie 650
Husie perie s obsahom 650 cuin/oz (merané podľa európskej normy) výlučne európskeho pôvodu. Používa sa najmä na spacie vaky a oblečenie, kde sa kladie dôraz na vyššiu hrejivosť za prijateľnú cenu. Perie je veterinárne testované a všetky parametre sú podporované medzinárodným protokolom IDFB. Husie perie je 100 % prírodné, 100 % recyklovateľné a ľahko biologicky odbúrateľné.
Firmu Sir Joseph založil v roku 1977 Josef Rakoncaj, ktorý si pôvodne začal šiť vlastné horolezecké oblečenie. Jeho výrobky sa vďaka svojej kvalite, funkčnosti a cenovej dostupnosti rýchlo stali bestsellerom medzi českými a slovenskými výškovými horolezci a postupne sa o vybavenie značky Sir Joseph začali zaujímať aj zahraničné expedície. Značka Sir Joseph patrí medzi popredné firmy na svete, ktoré vyrábajú páperové expedičné vybavenie. Má vlastné vývojové a výrobné zázemie v Českej republike.