Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

❄️Zimné výpredaje sú v plnom prúde. Využite zľavy 30% - 70% na outdoor a lyžiarske vybavenie. Prehliadnuť

Svetelný tok

Najčastejšie je svetlo u čeloviek charakterizované parametrom SVETELNÝ TOK a jednotkou je jeden lumen (lm). Svetelný tok alebo tiež svetelný výkon, nám priamo hovorí, ako veľmi bude zdroj svietiť.


Reálny výsledok, teda kvalitu osvetlenia však ovplyvňuje aj možnosť regulácie svetelného toku. prebieha automaticky vnútri prístroja za pomoci mikročipu a jej výsledkom je stály svetelný tok po celú dĺžku životnosti batérie. Zvlášť lacnejším noname čelovkám z obchodaku taká funkcia chýba a aj keď výrobca uvádza rovnaký výkon ako u renomovaných značiek, po pár minútach používania sa prejaví, s tým, ako sa znižuje kapacita batérie, postupne znižujúca sa svetelný tok a s tým aj znižujúci sa viditeľnosť.

Jerky

Slovníček pojmov

Cuin

Slovníček pojmov

Základným parametrom pre určovanie kvality páperovej náplne je plnivosť (fill power). V podstate platí, že čím je perie kvalitnejšie, tým je nadýchanejšie a má väčší objem. 

Zámok TSA

Slovníček pojmov

Zámky TSA (Travel Sentry Approved) slúži k jednoduchému sprístupnenie obsahu zapísanej batožiny pri bezpečnostných kontrolách. Letiskové služba TSA (Transportation Security Administration), má právo skontrolovať obsah batožiny bez prítomnosti jeho majiteľa.