Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

❄️Zimné výpredaje sú v plnom prúde. Využite zľavy 30% - 70% na outdoor a lyžiarske vybavenie. Prehliadnuť

RDS

Anglická skratka RDS znamená Responsible Down Standard (voľne preložené ako štandard v oblasti zodpovedného prístupu ohľadom zaobchádzania s páperím).

RDS je nezávislý, globálny a dobrovoľne používaný štandard týkajúce sa páperia, ktorý kladie veľký dôraz na šetrné zaobchádzanie so zvieratami. Vlastníkom označenie je organizácia Textile Exchange, certifikáciu udeľuje organizácia Control Union. Štandard RDS bol vytvorený v spolupráci s ochrancami zvierat, odvetvovými expertmi, značkami a maloobchodníkov.

Tento štandard presadzuje osvedčené postupy v oblasti šetrného zaobchádzania so zvieratami. RDS tiež poskytuje podrobné požiadavky na záležitosti týkajúce sa kvality jedla a vody, prístupu k výbehu, zdravia a hygieny zvierat. Z certifikácia vyplýva kontrola dodávateľského reťazca od farmy až ku konečným produktom.

Jerky

Slovníček pojmov

Cuin

Slovníček pojmov

Základným parametrom pre určovanie kvality páperovej náplne je plnivosť (fill power). V podstate platí, že čím je perie kvalitnejšie, tým je nadýchanejšie a má väčší objem. 

Zámok TSA

Slovníček pojmov

Zámky TSA (Travel Sentry Approved) slúži k jednoduchému sprístupnenie obsahu zapísanej batožiny pri bezpečnostných kontrolách. Letiskové služba TSA (Transportation Security Administration), má právo skontrolovať obsah batožiny bez prítomnosti jeho majiteľa.