Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

Červené svetlo

Slovníček pojmov

Niektoré prístroje sú vybavené okrem štandardných led diód aj červeným svetlom. Jeho výhodou je to, že neoslňuje a nepôsobí ostré svetelné odrazy od lesklých a hladkých plôch (ľad, sneh, sklo, voda). Uvítate ho, ak beháte s viacerými ľuďmi a nechcete ich pri hody do ich tváre oslepiť.

Červené svetlo na čelovke môže tiež dobre poslúžiť v v hmle. Pokiaľ chcete vašu viditeľnosť v hmle zvýšiť ešte viac, zmeňte uchytenie čelovky. Odstráňte ju z hlavy a pripnite ju na pás, či hrudný pracku. Svetlo toľko nenasvítí jemné kvapôčky pred vašimi očami a vy uvidíte o poznanie lepšie a ďalej.

Jerky

Slovníček pojmov

Cuin

Slovníček pojmov

Základným parametrom pre určovanie kvality páperové náplne je plnivosť (fill power). V podstate platí, že čím je perie kvalitnejší, tým je nadýchanejšiu a zaujme väčší objem.

Zámok TSA

Slovníček pojmov

Zámky TSA (Travel Sentry Approved) slúži k jednoduchému sprístupnenie obsahu zapísanej batožiny pri bezpečnostných kontrolách. Letiskové služba TSA (Transportation Security Administration), má právo skontrolovať obsah batožiny bez prítomnosti jeho majiteľa.