Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu
ForCamping s.r.o. - vybavení do přírody Menu
  • Zimný výpredaj

Polartec Power Grid

Materiály a Technológie

Polartec® Power Grid™ posúva hranice výkonnosti technických materiálov stále ďalej. Pri vývoji novej patentovanej mriežkové štruktúry bol objavený spôsob, ako dosiahnuť nižšej hmotnosti pri zachovaní hrejivosti a priestorového objemu materiálu. Mriežková štruktúra zvyšuje ako účinnosť vzlínanie, tak i priedušnosť prostredníctvom tvorby dotykových bodov, ktoré urýchľujú proces absorpcie a odvodu pár.

Otvorené vzdušné kanáliky v okolí každého segmentu mriežky Polartec® Power Grid™ zjednodušujú odvod nadmerného vyprodukovaného telesného tepla počas aktivít.

Tieto kanáliky zároveň dodávajú materiálu oveľa lepšie vlastnosti pre skladovanie a všeobecne celému výrobku výrazne znižujú hmotnosť.

Maximálna hrejivý efekt s minimálnou hmotnosťou predstavuje minimálnu záťaž a optimálne podmienky pre váš športový výkon. Kompozitová technológia mriežok dosahuje oveľa vyšších účinkov odvodu potu od tela než-li bežné materiály. Úplne sa vyhýba použitia chemických procesov, ktorých účinnosť sa s časom vytráca.

 

Výhody materiálu Polartec Power Grid:

  • redukuje váhu a dodáva teplo
  • rýchloschnúci
  • vysoko priedušný
  • malá hmotnosť
  • ľahká údržba

Materiály tropika stanov Vango

Materiály a Technológie

Suunto FusedSpeed

Materiály a Technológie

Spony Nifco

Materiály a Technológie

Základnou surovinou na výrobu spôn Nifco je polyoxymetylénu (POM). Je známy tiež ako polyacetal alebo acetal. Ide o termoplastický polymér využívaný na výrobu presných dielov. Vyznačuje sa vysokou tuhosťou, vysokou odolnosťou proti opotrebeniu, tepelnou odolnosťou, pružnosťou, je bez chuti a vône, má veľmi nízky koeficient trenia. Je rozmerovo stály aj vo vlhku, dá sa ľahko obrábať.