Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

Nature Friendly

Ekologicky veľmi šetrné výrobky Direct Alpine označujeme „NATURE TOP FRIENDLY“.

Podstatou trvalo udržateľného rozvoja je minimálny dopad na životné prostredie, čo najšetrnejšie ekologická stopa, slušný a férový vzťah k prírode. Uvažujte prosím v tomto duchu aj vy pri nákupe. V maximálnej možnej miere sa orientujte na oblečenie, ktoré pochádza z krajín s vysokými environmentálnymi štandardmi, s výrobou v EÚ, kde je starostlivosť o životné prostredie i zamestnancov úplnou samozrejmosťou a aj pre vás zrozumiteľná, presne definovaná a ľahko overiteľné.

Ekologicky veľmi šetrné výrobky značky Direct Alpine označujeme "NATURE TOP FRIENDLY". Vývoj aj výroba týchto produktov je kompletne realizovaná v krajinách s maximálnymi ekologickými štandardmi. Tie sú dané ako vysokou životnou úrovňou, tak samozrejme legislatívou. V praxi to znamená, že pri výrobe či farbenie látok sa všetky odpady ekologicky likvidujú, odpadové vody sa pri výstupe z tovární čistí. Oblečenie Nature Top Friendly sa vyrába výhradne v európskych krajinách, a to z materiálov, ktoré tiež z Európy pochádzajú. Minimalizuje sa teda aj ekologická stopa spočívajúcu v preprave tovaru na dlhé vzdialenosti. Všetko sa tak realizuje len v rámci európskych krajín. Na konkrétnych produktoch ďalej označujeme ich eventuálnu výrobu z recyklovaného materiálu či možnosť ďalšej ľahké recyklácie

U všetky ďalšie produkcie vyžadujeme od všetkých dodávateľov doklady o plnení našich nárokov nielen z hľadiska ochrany životného prostredia, ale aj sociálnych aspektov.

Milujeme prírodu, myslíme na ňu, správame sa podľa toho. Prosíme, urobte tak aj vy a poďme spoločne tou správnou zelenú chodníkom.