Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu
- vybavení do přírody Menu

Nature Friendly

Materiály a Technológie

Ekologicky veľmi šetrné výrobky Direct Alpine označujeme „NATURE TOP FRIENDLY“.

Podstatou trvalo udržateľného rozvoja je minimálny dopad na životné prostredie, čo najšetrnejšie ekologická stopa, slušný a férový vzťah k prírode. Uvažujte prosím v tomto duchu aj vy pri nákupe. V maximálnej možnej miere sa orientujte na oblečenie, ktoré pochádza z krajín s vysokými environmentálnymi štandardmi, s výrobou v EÚ, kde je starostlivosť o životné prostredie i zamestnancov úplnou samozrejmosťou a aj pre vás zrozumiteľná, presne definovaná a ľahko overiteľná.
Ekologicky veľmi šetrné výrobky Direct Alpine označujeme „NATURE TOP FRIENDLY“. Vývoj aj výroba týchto produktov je kompletne realizovaná v krajinách s maximálnymi ekologickými štandardmi. Tie sú dané ako vysokou životnou úrovňou, tak samozrejme legislatívou. V praxi to znamená, že pri výrobe či farbenie látok sa všetky odpady ekologicky likvidujú, odpadové vody sa pri výstupe z tovární čistí. Oblečenie Nature Top Friendly sa vyrába výhradne v európskych krajinách, a to z materiálov, ktoré tiež z Európy pochádzajú. Minimalizuje sa teda aj ekologická stopa spočívajúcu v preprave tovaru na dlhé vzdialenosti. Všetko sa tak realizuje len v rámci európskych krajín. Na konkrétnych produktoch ďalej označujeme ich eventuálnu výrobu z recyklovaného materiálu či možnosť ďalšej ľahké recyklácie

U všetky ďalšie produkcie vyžadujeme od všetkých dodávateľov doklady o plnení našich nárokov nielen z hľadiska ochrany životného prostredia, ale aj sociálnych aspektov.
Milujeme prírodu, myslíme na ňu, správame sa podľa toho. Prosíme, urobte tak aj vy a poďme spoločne tou správnou zelenú chodníkom.

1. 1. 2016

TPR/TPE

Materiály a Technológie

TPR je skratka pre thermoplastic rubber - slovensky termoplastickou gumu, TPE potom pre termoplastický elastomér. Niektorí výrobcovia používajú označenie TPR, iní zase TPE - jedná sa však o rovnaký materiál. Existuje viac variantov TPR/TPE, avšak výrobcovia väčšinou uvádzajú len všeobecné označenie TPE. Výnimkou je TPE-U, teda termoplastický polyuretán - ten je u výrobkov väčšinou uvádzaný ako TPU.

Aircontact

Materiály a Technológie

Alfa-Air

Materiály a Technológie