Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

Materiály tropika stanov Outwell

Dánska značka Outwell spolupracuje na vývoji materiálov pre tropika svojich rodinných stanov. Na ich stanoch sú použité materiály z polyesteru a polybavlny.

Dánsku firmu Outwell vám určite nemusíme nijako zdľhavo predstavovať. Jedná sa o spoločnosť s povesťou dodávateľa najkomfortnejších rodinných stanov, ktoré sú na našom trhu k dostaniu, a nám je cťou, že je táto značka jednou z vlajkových lodí nášho eshopu a Výstavy stanov.

Značka Outwell spolupracuje na vývoji a výrobe materiálov pre svojich rodinných stanov. Použité materiály vďaka tomu spľňajú náročné požiadavky značky na dizajn a predovšetkým na čo najlepšiu funkčnosť. Tropika sú vyrobené buď zo 100% polyesterových vlákien odolných proti UV žiareniu a vhodných do náročných podmienok, alebo z polybavlny (zmesi bavlny a polyesteru) pre maximálnu priedušnosť a pohodlie v rôznych vonkajších teplotách.

Polyesterová tropika majú PU záter zaisťujúce potrebnú vodeodolnosť. Jemne tkaná tropika z polybavlny majú vodoodpudivú úpravu, ale umožňujú priechod vodnej pary, aby nedošlo k jej zrážaniu na povrchu.

Tropika rodinných stanov Outwell sú vyrobené z nasledujúcich materiálov:

Outtex 3000 Select

Outtex 3000 Select je odolný polyester vhodný pre občasné kempovanie. Je vybavený PU záterom s vodným stľpcom 3000 mm. Tento materiál nájdete na prístreškoch a párty stanoch z kolekcie Utility Tents, napríklad u stanov Day Shelter M alebo L.

Outtex 3000 Silver Pro

Outtex 3000 Silver Pro je polyester s PU záterom s vodným stľpcom 3000 mm. Na vnútornej strane je navyše potiahnutý vrstvou striebra, ktorá odráža vnútorné teplo a udržiava tak tepelný komfort vnútri stanu.

Outtex 3000 Peak

Outtex 3000 Peak je najodolnejším materiálom z radu Outtex 3000. Poskytuje rovnováhu medzi hmotnosťou a odolnosťou a spľňa požiadavky na pravidelné kempovanie. Samozrejmosťou je PU záter s vodným stľpcom 3000 mm.

Outtex 4000 Select

Outtex 4000 Select je odolný polyester vhodný pre pravidelné kempovanie. Je vybavený PU záterom s vodným stľpcom 4000 mm. Tento materiál je použitý na výrobu tropik stanov z kolekcií Select, Air a Privilege. Nájdete ho napríklad na stanoch Cedarville 3A, Reddick 5A, Chatham 6A, Dayton 4 alebo Willwood 6.

Outtex 6000 Pro

Outtex 6000 Pro je extra pevný a odolný polyester vyrobený pre luxusnejšie kolekcie stanov značky Outwell. Tento materiál s PU záterom a vodným stľpcom 6000 mm je vhodný na celoročné kempovanie. Tropikom z materiálu Outtex 6000 Pro sa môžu chváliť nafukovacie stany z kolekcie Smart Air (napríklad Mayville 6SA alebo Belleville 5SA) a stany s prútovou konštrukciou z kolekcie Premium, medzi ktoré patrí napríklad stany Birdland 5P, Nevada 4P alebo Montana 6P.

Outtex Airtech

Outtex Airtech je vyrobený z polybavlny, teda zo zmesi bavlny a polyesteru. Ide o priedušný materiál s vodoodpudivou úpravou. Husto tkaná vlákna zabráni presiaknutiu vody a vďaka kombinácii prírodného a umelého materiálu nedochádza k zrážaniu vodnej pary vnútri stanu. Tento priedušný materiál nájdeme u najvyššieho radu nafukovacích stanov Imperial Air, konkrétne u stanov Rock Lake 3ATC a Rock Lake 5ATC.

Testovacie centrum stanov Outwell (eng):

Desatero rodinného stanu (cz)

Rodinné stany Outwell