Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu
- vybavení do přírody Menu

Čo je to?

Technológia DriClime je sieť z bi-komponentné pleteniny, navrhnutá tak, aby mechanicky odvádzala vlhkosť od pokožky a udržala vás v suchu, teple a pohodlí.

Ako to funguje?

Táto technológia funguje na základe 3-rozmerného odvodu vlhkosti. Z vnútornej textílie, ktorá sa dotýka kože, je vlhkosť odvádzaná na vonkajší povrch, kde sa šíri do väčšej plochy, aby bol proces odparovania (sušenie) rýchlejší. Deje sa tak vďaka štruktúre pleteniny na vnútornej strane, kde sa kombinujú veľké štruktúry s malými vláknami, čím je zvýšená kapacita plochy pre odvod vlhkosti. Nejedná sa o úpravu, ktorá sa zmyje alebo sa opotrebováva, ale funguje neustále.

Aké sú výhody?

Technológia zvyšuje vnútorné pohodlie odevu tým, že umožňuje užívateľovi cítiť sa komfortne v širokom rozsahu teplôt a podmienok. Sieť zabraňuje kondenzácii vlhkosti na pokožke bez ohľadu na úroveň aktivity a vďaka trojrozmerné štruktúre účinne vlhkosť odvádza a na vonkajšom povrchu necháva rýchlo odparovať.

1. 1. 2018

TPR/TPE

Materiály a Technológie

TPR je skratka pre thermoplastic rubber - slovensky termoplastickou gumu, TPE potom pre termoplastický elastomér. Niektorí výrobcovia používajú označenie TPR, iní zase TPE - jedná sa však o rovnaký materiál. Existuje viac variantov TPR/TPE, avšak výrobcovia väčšinou uvádzajú len všeobecné označenie TPE. Výnimkou je TPE-U, teda termoplastický polyuretán - ten je u výrobkov väčšinou uvádzaný ako TPU.

Aircontact

Materiály a Technológie

Alfa-Air

Materiály a Technológie