Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu
  • Zimný výpredaj

BPA free

S tymto označením sa casto stretnete u umelohmotného riadu. Akú výhodu Maji plastové výrobky označené BPA free?

Za skratkou BPA sa skrýva zlúčenina bisfenol A. Využíva sa pri výrobe plastov potrebných napr v stavebníctve alebo medicíne, ae aj v produktoch, ktoré prichádzajú do kontaktu s potravinami alebo pitnou vodou. Z týchto produktov sa môže následne bisfenol A uvoľňovať do potravy a možno ho detekovať v krvi. Už od minulého storočia existovalo podozrenie, že by BPA mohol byť toxický, a preto bol skúmaný v rade štúdií. Podľa niektorých z nich sa bisfenol A ukázal byť škodlivým pri pokusoch na laboratórnych zvieratách. Preto boli Európskou úniou dočasne stiahnuté z trhu dojčenskej fľaše obsahujúce BPA a taktiež obaly potravín určených deťom do 3 rokov. Uvažovaná toxicita BPA pre človeka je naďalej predmetom výskumov.

V tejto súvislosti nám označenie BPA free hovorí, že v danom produkte nebol bisfenol A použitý. Fľaše značky Nalgene aj iné produkty sú teda zhotovené bez neho, čo značí zdravotná nezávadnosť takého riadu.

Dermizax

Materiály a Technológie

Merino Impress

Materiály a Technológie

Nejdi s davem. Vyšlápni za dokonalosť po svojom! Navlékni Merino Impress a užij si každú akciu naplno a bez kompromisov. Předveď vnútornú silu navenek. Napriek tomu 100% vlna té nejvyšší kvality zahráde na těle, vnútri si užije pocitu vlastní výnimočnosť vďaka jedinečnému designu.

BlocVent

Materiály a Technológie