Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

❄️Zimné výpredaje sú v plnom prúde. Využite zľavy 30% - 70% na outdoor a lyžiarske vybavenie. Prehliadnuť

Bambusové vlákno

Bambus je pozoruhodne priedušný. V teple je bambus prirodzene chladný na dotyk, a táto vlastnosť je zachovaná aj pre vlastnosti tkaniny.

Bambusové oblečenie je hladké a luxusne pohodlné

Na mikroskopickej úrovni má bambusové vlákno oblý povrch. A práve preto je bambusové oblečenie veľmi hladké a perfektne sedí priamo na kožu. Syntetické vlákna môžu niekedy dráždiť kožu a tiež nasakuje rýchlo pachy, k tomu u bambusového oblečenie nedochádza!

Bambusové oblečenie - suché

Vlákna odvádzajú pot preč a udrží vás v pohodlí a suchu. Bambus je najrýchlejšie rastúca rastlina na svete, hlavne preto, že má mimoriadnu savosť, ktorá jej pomáha rýchlo rásť. V podobe tkaniny si zachováva tieto jedinečné, pozoruhodné vlastnosti. Je 3-4krát savejšia ako bavlna. Vlákna odvádzajú vlhkosť od tela, ktorá sa potom vyparuje, udržuje vás suchšie a v pohodlí. V kombinácii s Bamboo Thermo-control vlastnosťami máte v tomto oblečení neuveriteľne všestranný prírastok do vášho šatníka.

Thermo-control

Bambus je pozoruhodne priedušný. V teple je bambus prirodzene chladný na dotyk, a táto vlastnosť je zachovaná aj pre vlastnosti tkaniny. Prierez z bambusového vlákna je plný rôznych mikromezer a mikroděr. Má oveľa lepšiu absorpciu vlhkosti a ventiláciu. Je tiež veľmi teplý, zahreje v chladnom počasí, pretože v rovnakej mikroštruktúre, ako je základná vrstva, teplý vzduch uviazne priamo na kožu.

Bambusové oblečenie je pevné a trvanlivé

Opakované testy dokazujú, že bambusové vlákno má vysokú vytrvalosť. Rovnaký bambus je používaný ako lešenie pri stavbe mrakodrapov v Hong Kongu. Pre ľudí náchylnejšie k alergiám a jedinca s citlivou kožou je bambusové oblečenie perfektné. Nedochádza k chemickým ošetrením, ktoré môžu dráždiť kožu. Vlákno je hladké a guľaté, takže je nedráždivé. Bambusové odevy dosiahli skóre 50 na stupnici UPF (UV ochranné mierka), čo predstavuje 98% zníženie aktivity UV, ktoré sa dostane ku koži.

Nevýhody bambusu

Vlákno z bambusu je veľmi jemné a mäkké, čo dáva výrobku jeho jedinečné vlastnosti. Toto je však na úkor jeho mechanickej odolnosti pri oderu. Rovnako ako u iných prádlových kolekcií aj tu platí: Ak budete priamo na tričku nosiť batoh, popr. hrubej podšívky ďalších vrstiev, nešetrne prať pod., začne tričko žmolkovat. Nie je to funkčné závada, ale je to vidieť. Bohužiaľ sa na opotrebenie nevzťahuje záruka.