Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu
  • Predĺžená lehota na výmenu

ABS

Nejedná sa len o známu skratku posilňovača riadenia.

Akrylonitrilbutadienstyren (skratka ABS) je amorfný termoplastický priemyselný kopolymér, ktorý je odolný voči mechanickému poškodeniu. Tuhý, húževnatý, málo nasiakavý, podľa typu odolný proti nízkym aj vysokým teplotám, zdravotne nezávadný.

Je odolný voči kyselinám, hydroxidom, uhľovodíkom, olejom, tukom. Spracovávať ho možno do teploty 280° C. Pri vyššej teplote sa začne rozkladať. Tepelná odolnosť výrobkov je do 105° C.

Medzi najvýznamnejšie patrí použitia pri výrobe nábytku, fliaš, cestovných kufrov, využitie v 3D tlači a pri spracovaní laminovaných drevotrieskových dosiek. Vyrába sa z neho tiež väčšina kociek LEGO a airsoftových zbraní. ABS je často používaný pre výrobu dojčenských fliaš, kde vyniká vysokou tepelnou odolnosťou a zdravotnou nezávadnosťou.

ABS neobsahuje bisfenol A.

Dermizax

Materiály a Technológie

Merino Impress

Materiály a Technológie

Nejdi s davem. Vyšlápni za dokonalosť po svojom! Navlékni Merino Impress a užij si každú akciu naplno a bez kompromisov. Předveď vnútornú silu navenek. Napriek tomu 100% vlna té nejvyšší kvality zahráde na těle, vnútri si užije pocitu vlastní výnimočnosť vďaka jedinečnému designu.

BlocVent

Materiály a Technológie