Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu
- vybavení do přírody Menu

Zmrazovanie je nová technológia skladovania potravín, ktorá dokonale zachováva ich chuť a vôňu.

Aké sú výhody zmrazenia v porovnaní s inými spôsobmi skladovania potravín?

Mrazené potraviny si zachovávajú svoju čerstvú chuť - ale musia byť zmrazené.
Dehydrované a konzervované potraviny sú stabilné na skladovanie - ale spracovanie pri vysokých teplotách znižuje ich chuť, textúru, farbu a obsah živín.
Zmrazovanie spája tie najlepšie z týchto metód spracovania a so znalosťou dnešnej vedy a techniky zachovávame chuť a obsah živín, farbu, štruktúru a chuť jedla a zároveň poskytujeme vynikajúcu trvanlivosť. S mrazenými jedlami Mountain House je ľahké variť skvelé jedlá kdekoľvek na cestách!

 

Aké sú výhody mrazených potravín?

Vzhľad - Mrazovo sušené potraviny si zachovávajú pôvodný tvar a štruktúru, na rozdiel od potravín sušených na vzduchu, ktoré sa zmenšujú a zmršťujú kvôli vysokým teplotám spracovania. Stačí pridať vodu a za pár minút vrátite jedlo do pôvodnej podoby.

Chuť - Chuť aj čerstvá. Zmrazenie odstraňuje vodu, nemá chuť. Lyofilizované potraviny tak zachovávajú prakticky všetky svoje chute, vitamíny a výživový obsah.

Hmotnosť - vážia menej ako čerstvé. Zmrazením potravy sa uvoľní 98% vody. To výrazne znižuje váhu, uľahčuje manipuláciu a znižuje náklady na dopravu. Napríklad 10 kg jahôd po zamrznutí váži len 1 kg - jedna desatina pôvodnej váhy! Avšak môžu rýchlo rehydratovať späť na svoju pôvodnú hmotnosť.


Dlhá životnosť - mrazené potraviny sa môžu uchovávať niekoľko mesiacov alebo rokov pri izbovej teplote bez akéhokoľvek poškodenia alebo degradácie.

Nízke náklady na skladovanie - pretože môžu byť uskladnené pri izbovej teplote, nevyžadujú drahé chladné alebo chladené úložné priestory, takže skladovanie je oveľa lacnejšie.

1. 1. 2017