Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

❄️Zimné výpredaje sú v plnom prúde. Využite zľavy 30% - 70% na outdoor a lyžiarske vybavenie. Prehliadnuť

Spacáky Mountain Equipment Glacier

V tomto článku nájdete všetky podrobnosti o výjimočnom spacáku Glacier, ktorý si u nás môžete zakúpiť.

ZÁKLADOM JE KVALITNÁ SPÁNOK
Kvalitný spánok je jeden zo základných požiadaviek pre plnohodnotnú regeneráciu pri každom výstupe. Páperový spacák GLACIER je vodeodolný, vetruodolný a priedušný. Zostanete v teple a komfortne sa vyspíte vďaka prepracovanej konštrukcii a 996 g peria. Navyše máte 10 ročnú záruku.

DRILITE LOFT II
Povrchový materiál spacáku má PU vodeodolnú vrstvu, čo vytvára skvelý spací vak na bivakovanie. Je vodeodolný, pevný a ľahký. Tento materiál nájdete aj na vnútornej strane spacáku v oblasti hlavy. Povrchový materiál má tiež vodoodpudivou úpravu DWR.

 • Ľahký (55 g/m2)
 • vysoko priedušný
 • Odolnosť proti vetru
 • vodeodolný
 • Vyrobený v Japonsku

PRÍJEMNÝ NA DOTYK
Vnútorný materiál Supersoft 30 je vybraný pre svoju nízku váhu, vysokú priedušnosť, výnimočnú odolnosť a príjemným pocitom na dotyk.

 • Nízka váha (49 g/m2)
 • vysoká priedušnosť
 • trvanlivosť


KAČACIE PERIE
V spacáku nájdete perie, ktoré je šetrne čistené vodou bez chemickej úpravy. Tým sú zničení roztoče aj prostredie pre ich život, čo ocenia alergici. Perie si zachová svoju dôležitú mastnotu aj loft, je dobre zbaliteľné, má vysokú izoláciu a nízku hmotnosť.

 • Minimálna plnivosť 700+ cuin
 • Pomer páperia 90:10
 • dlhá životnosť

PREČO SÚ SPACÁKY MOUNTAIN equipemnt ĽAHKÉ A TEPLEJ?
Spacáky Mountain Equipment sú výnimočne prepracované. V každej komore je na gram presne vypočítané množstvo peria pre minimálnu hmotnosť a maximálnu teplo. Tento inovatívny prístup "Komora po komore" vyvinul Matt Fuller, ktorý ako jediný v outdoore má doktorát z pierka.

KONŠTUKNE VÝNIMOČNÉ TEPLO
Body-mapping, ktorý nájdete v spacákoch Mountain Equipment, zohľadňuje potreby každej časti tela zvlášť. Inak potrebujú zahriať ako nohy, tak hrudník. Preto MATT FULLER vypočítal tiež presnú hustotu perie v každej komore, aby všetky časti tela dostali to, čo potrebujú.

NEUNIKNŮ ANI GRAM TEPLA
Vďaka alfa komorám vám zo spacáku neunikne ani "gram" tepla. Alfa komory v tvare lichobežníkov a skosené komory minimalizujú stratu tepla cez švy a udržujú perie na svojom mieste, bez migrácie v komorách. Teplo, ktoré si vyhreje, vám zostane v spacom vaku, vďaka eliminácii tepelných mostov vo švíkoch, cez ktoré uniká teplo a zbavením sa slepých miest odkiaľ uniklo peria.

3D KAPUCE 
Zaľahnúť do spacáku bez sťahovania kapucne a zároveň mať hlavu v teple? Kapucňa je tvarovaná tak, aby automaticky chránila hlavu i bez sťahovania. 5 komôr zabráni migráciu peria, chráni hlavu pred stratou tepla a tým vám ponúkne pohodlný spánok. Ak potrebujete kapucňu stiahnuť, nie je problém. Podľa tvaru šnúrky presne viete, či sťahujete hornú časť kapucne (plochá šnúrka), alebo spodná časť kapucne (okrúhla šnúrka).

NOHY V TEPLE
Nohy je potrebné mať izolované čo najlepšie, pretože sú zle prekrvené. Spacák kopíruje tvar chodidiel pri spánku. Dno spacáku je skosené, je v tvare lichobežníka a oblasť špičiek je zvýšená ako žraločia plutva. Vďaka tomuto ergonomickému tvaru, nestlačíte chodidlami komory v oblasti nôh a nestrácajú sa tak izolačné vlastnosti, ktoré vaše nohy drží v teple. Dno spacáku je tvorené z najteplejších V-komôr, ktoré je natoľko komplikované, že sa vyrába zvlášť a následne sa prišije ku spaciemu vaku.

 • lichobežníkový tvar dna spacáku
 • dno z 6 komôr
 • najteplejšie V-komory
 • tvar žraločie plutvy pre lepší komfort a vyššiu teplo
 • obvodové komory prekrývajú švy a miesta s najväčšou stratou tepla

Kruhové dno, ktoré nájdete na iných spacákoch, nekopíruje tvar chodidiel a stlačením komôr v oblasti prstov sa stráca izolácie, a preto je vám zima na nohy aj v teplom spacáku.

PERIE, KTORÉ ZABRAŇUJE PRIECHODU VLHKOSTI
Perie vo dne spacáku a v kapucni má vyššiu hustotu. Kompresia komôr je eliminovaná, taktiež pri kontakte s mokrou stenou Zahrabem, alebo kondenzovanú vlhkosťou v stane, zabraňuje vyššia hustota perie prieniku vlhkosti hlbšie do komory.

UZAVORIENA IZOLÁCIA
Aby nedochádzalo k vytlačeniu teplého vzduchu zo spacieho vaku, je na vnútornej strane páperový 3D golier, ktorý vyplní priestor okolo ramien a krku. Tak je spacák "uzatvorená" a zostane vám v spacáku teplo, ktoré ste si vyhral. V golieri je menšia hustota perie, aby sa presne vytvaroval podľa vášho tvaru ramien a krku. Všetko istí magnetický cvoček, ktorý zapnete a rozopnete intuitívne jednou rukou.

ZBAVENIE SLABEHO MIESTA
Základ je byť v teple a najslabšie miesto spacákov býva zips. Aby nedochádzalo k strate tepla cez zips, je pozdĺž celého zipsu trojuholníková léga vyplnená perím a syntetikou, ktorá prilieha ku spacáku. Syntetika zabraňuje pohybu peria pozdĺž légy a zároveň izoluje aj za mokra. Tak ani prípadná vlhkosť, ktorá prejde cez zips, nezbaví spacák tepla a izolačných vlastností.

NAMRZNUTÝ SPACÁK Z VENKU? DOBRÉ ZNAMENÍ!

Materiál na spanie má výbornú prodyšnost, čo zaisťuje odparovanie telesnej vlhkosti. Naopak nepromokavý materiál udržia vlhkosť vonku. Zachraný spacák z vonku je teda dôkazom toho, že spací pytel funguje správne - vlhkosť sa nedrží vo vnútri a zostane v teple a v suchu. Díky tomu si zachováte všetky izolačné vlastnosti pri niekoľkých týždňoch expedície.

TEPLO STOUPÁ VZHŮRU

Lepšia izolácia slabých miest, ako je zips a bočné švy, je vyriešená jednoducho. Zips a bočné švy sú posunuté do dolnej poloviny. Spacák je tak "nadupanější" a zips je schovaný dole. Teplo stoupá vzhůru a pretože sú bočné švy a zips dole, teplo vám cez ne takmer neunikne.

ZIP, CO SE SAMOVOLNĚ NEROZEPÍNÁ

V spálňovom toaletnom prístroji nezažije ten príjemný pocit, v noci sa povzbudí zip, pretože má zip zámok a samovoľne sa nerozepne. Jednoduchým zatažením uvoľnite poistku a vypne sa vrecko, keď sa budete chcieť.

ZIP FUNGUJE I PO ZAMRZNUTÍ

Kvůli pohodlným zapínaním bez zadržania je použitý kvalitný zips od výrobcu YKK. Práve tento zips bezproblémovo funguje aj v mrazu a môžete sa na ne spoľahnúť

CO JE TEPLOTA "DOBRÝ SPÁNEK"?

Horské zariadenie používa hodnotu "Dobrý spánok", ktorý bol nameraný pri používaní v reálnych podmienkach. Testovanie podľa normy EN nezohľadňuje skutočné podmienky, ako napríklad vítr a vlhkosť, preto sú hodnoty EN orientačné.

VODĚODOLNÝ OBAL

Žiadne obavy za dešti, alebo pri prechodu rieky. Spacák má vodoododolný kompresný obal, ktorý udrží váš spací pytel v suchu i za mokru.

GARANTUJEME SPOKOJENOST

Víme, že vyspať sa vonku môže byť príjemným zážitkom i nočnou múrou. Stejně tak horské vybavenie nie je lacnou záležitosťou a preto každému, kto sa rozhodne kúpiť spací pytel Montana Garantujeme, 55leté skúsenosti, stovkám expedic a vlastný vedecký výskum, že budete spokojeni.

 • Životnosť - 10letá záruka na výrobné chyby
 • Parametry peří - DOWN CODEX
 • Komfortní teplota dobrého spánku - ZABEZPEČENIE DOBRÝCH NOCI SLEEP
 • Servis - pozáruční opravy, čistenie a impregnácia

10 LET ZÁRUKA

Bez ohledu na to, či idete k jazeru, na Matterhorn alebo Mt. Everest, tak sa na svoje vybavenie musíte spoľahnúť. Svými výrobkami dôveruje spoločnosť Mountain Equipment a za svoje produkty sa nevystaví. Na základe 55letého skúseností a testovania ponúka horské vybavenie 10letou zárukou na výrobné vady spací pytle. Pokiaľ objavíte výrobnú vadu, tak bez diskatúry opravíme, vymenimeme, alebo vám vrátime peniaze.

SERVIS NAPŘÍČ ČASEM

Každý sa snaží vyhnúť situácii, kedy si spálňa roztrhne alebo inak poškodí. Je to nepríjemné a v tomto prípade Vám spací pytel, horské vybavenie, opravy vo svojom najbližšom servisnom stredisku v Mnichově. Oprava trvá štandardne do 14 dní a spací pytel sa vráti do plnej funkčnosti.

"DOWN CODEX" - GARANCE KVALITY PEŘÍ

Down Codex je kontrola pôvodu peří, jeho kvality, etického a ekologického prístupu. Každý rok sú farmy, z ktorých Mountain Equipemnt nakupuje peří, kontrolované nezávislou švajčiarskou organizáciou IDFL, aby vyhovovali najvyššej kvalite. Horské zariadenie používa do svojich produktov najkvalitnejšie peří a máte možnosť si to overiť. Každý produkt s perím má kód, z ktorého sa hľadáte pôvod peří a jeho parametre. Preto, ak je uvedená hodnota 800 alebo viac, je minimálna a garantovaná hodnota, väčšinou bude vyššia o 50 až 100 dolárov. Samé platí aj o pomere prachového peří a perie.