Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

Nemám záujem o zľavy a propagačné akcie, chcem skryť lištu.

Spacáky Mountain Equipment Firefly

V tomto článku nájdete všetky podrobnosti o výjimočnom spacáku Firefly, ktorý si u nás môžete zakúpiť.

Spacák Firefly je nejlehčí dvousezónní péřový medzerník od značky Moutain Equipment. Spacák má extrémne kompaktné rozmery po sbalení, je ľahký, pohodlný, až do i pri -1 ° C. Nízka váha z vás robí perfektné volbou na vaše treky či dobrodružné závody.

Ani gram nebol

Pri prechode na počítadlo všetkých gramov na centimeter, ale zároveň je potrebné mať dostatočnú oporu ve vybavení. Spacák FIREFLY váží 560 g, je vetodolný, nebezpečný a možné s 10letou zárukou sbaleného tepla.

Lehká Plasma

Jedna z najúžasnejších tkanín na svete, ktorá je použiteľná v danom s peřím. Materiál je vyrobený v japonsku z vysokopevnostných vlákien polyamidu a je zvlášť tkaný, je možné očakávať až 2x vyššiu pevnosť ako v prípade materiálu. Vhodné pro všechny alpinisty, pro které je hmotnost naprosto nutné.

 • extrémně lehká (26 g / m2)
 • vysoce prodyšná (jemnost 10 D)
 • odolná proti roztržení

Husí peří 

V medzitým hľadajte ruské husí peří, ktoré je šetrné čištěno vodou bez chemických úprav. Tímy zničujú roztoče v prostredí, v ktorom žijú alergie. Peří a zachováte svoje dôležité poznámky v podkroví, je dobre sbalitelné, má vysoké izolované a väčšie hmotnosti.

 • 274 g husího peří
 • minimálna plnivost 800+ cuin
 • poměr prachového peří 90:10
 • dlouhá životnost

Proč jsou spacáky horské vybavenie lehké a pohodlné?

Horské vybavenie Spacáky sú výnimočne propracované. V každom komoře je na gram presne vypočítané množstvo pre minimálnu hmotnosť a vysoké teplo. Tento inovatívny prístup „Komora po komoře“ má Matt Fuller, ktorý má rád v outdooru doktorát z pírky.

Konstrukčně vyjímečné teplo

Telesné mapovanie, které ve spacácích Horské vybavenie, zvažuje zásoby jednotlivých částí těla. Jinak požadují zahřát jak nohy, tak hrudník. Preto Matt Fuller zistil, že môže byť v každej komoře, aby všetky časti tela dostali, čo požadují.

Neunikne ani gram tepla

Vďaka alfa komorám vám zo spacáku neunikne ani „gram“ tepla. Alfa komory v tvare lichoběžníkov a skosených komôr minimalizujú stratu tepla cez švy a udržujú peří na vašom mieste, bez migrácie v komore. Teploty, ktoré vyhrávajú, sú zostane ve spacích pytlích, vďaka eliminaci tepelných mostů ve švech, presnosti unikajúcej teploty a úniku se slepé místo odkud unikne peří.

3D obrázok bez licenčných poplatkov

Zalehnout do medzerníka bez toho, že by ste chceli mať hlavu v teple? Kapuce je tvarovaná tak, aby chránila hlavu aj bez sťahovania. 7 komora zabraňuje migraci peří, chrání hlavu před ztrátou tepla a umožňuje vám nabídne pohodlný spánek. Pokud máte kapuci stiahnuť, není problém. Podľa tvaru šňůr je možné, že si stiahnete vrchnú časť kapuce (plochá šňůrka), alebo spodní část kapuce (kulatá šňůrka).

Nohy v teple

Nohy nie sú žiaduce izolované co nejlépe, protože jsou špatně prokrvené. Spacák kopíruje tvar chodidel při spánku. Dno spacáku je skosené, je ve tvaru lichoběžníku a oblasti špičkové je zvýšené jako žraločí ploutev. Vďaka tomuto ergonomickému tvaru, nestláčajte chodidlové komory v oblasti nôh a neztráťte izolačné vlastnosti, ktoré vaše nohy drží v teple. Vytvorte si priestor, ktorý vytvoríte z najkompletnejšej V-komory, ktorá je natolik komplikovaná, že sa dá získať aj naspäť do vaku.

 • lichoběžníkový tvar dna spacáku
 • dno z 4 komory
 • nejteplejší V-komory
 • tvar žraločí ploutve pre lepšie pohodlie a vyššiu teplotu
 • obvodové komory prekrývajú švy a miesta s najväčšími nákladmi

Kruhové dno, ktoré nie je možné kopírovať pomocou priestorových a priestorových priestorov v oblasti prstov, je izolovaný, a preto je možné ho použiť na nohy aj v teplom spacáku.

Peří, ktoré zabíjajú prechod vzduchu

Peří ve dno spacáku a v kapuci má vyšší hustotu uspokojení, ktorá zabije prieniku vlhkosti do hloubky do místnosti. To oceníte pri spaní v záhrade pri vstupe do mokrej steny alebo pri kondenzovanej vlhkosti vo stanu.

Zašpuntovaná izolovať

Aby nedocházelo k vytláčaniu teplého vzduchu zo spacích vreciek, je na vnútornej strane péřový 3D límec, ktorý vyplňuje priestor okolo ramena a krku. Je to medzerník „zašpuntován“ a zostane vám vo spacáku teplo, že jste si vyhřáli. V límci je menší hustota peří, aby sa presne vytvaroval podľa potreby ramen a krku. Všetko istí magnetický cvoček, ktorý zapnete a rozepnete intuitívne jednou rukou.

Alpine Fit

Ergonomický střih je atraktívny pre vás a viac vás zahřeje. Spacák vás „obejme“ a dostanete nedochází na cirkulaci vzduchu, vyhrávete medzerníkom rýchlo. Ergonomický strih má zníženú hmotnosť spacáku a zväčšuje jeho tepelný komfort.

Strečové nitě EXL

Z vnútornej strany spacáku sú považované EXL strečové nitě, které vás dostávajú „obejmou“. Odstránenie vzduchu v medzipamäte je možné využiť na izoláciu vlastností a tepelného komfortu bez toho, aby ste museli zaplatiť.

Zbavení slabého miesta

Základom je v teple a nejslabší miesto spacáky bývá zip. Aby nedocházelo k stratám tepla cez zips, je možné dosiahnuť zips trojuholníkovú légiu vyplnenú peřím a syntetikou, ktorá priláka k medzerníku. Syntetika zabíjania pohybujúcich sa liečivých prípravkov a súčasne izoluje aj za mokra. Neobsahuje prípadnú vlhkost, ktorá premieta zip, nezbaví medzery a izolované vlastnosti.

Namrzutý spacák z venku? Dobré znamenie!

Materiál spacáku má výbornú prodyšnost, znamená zajištění odpaření tělesné vlhkosti. Účinky nepromokavý materiál udrží vlhkost miestnosti. Namrznutý medzerník z vonku je dôkazom toho, že medzerník funguje správne - vlhkost sa nedrží vevnitř a ostáva v teple i v suchu. Vďaka tomu, že medzerník zachránil svoje izolované izolačné vlastnosti a pri niekoľkýchdenných expedíciách.

Teplo stoupá vzhůru

Lepší izolované dosky, ako je zips a boční švy, je vyřešena zůstat. Zip a boční švy jsou posunuty do spodní poloviny. Spacák je tak „naducanější“ a zips schovaný dole. Teplo stúpa vzhůru a znášajú boční švy aj na zips, teplo je cez nie takřka neunikne.

Zip, čo sa samovolně nerozepíná

Ve spacáku Mountain Equipment nezaujíma ten nepříjemný pocit, skúma to v noci s povoleným zipsom, má zips zámok a samovolně se nerozepne. Jednoduchý zatažením uvolníte poistku a rozperu medzerníka, až budete sami chtít.

Zip funguje i po zamrznutí

Kvôli pohodlnému spusteniu bez zadrhnutia je použitý kvalitný zip od výrobcu YKK. Momentálne existuje tento spôsob, ktorý umožňuje, aby sa v noci použil každý, kto môže spoľahnúť.

Čo je teplota „dobrý spánek“?

Horské vybavenie je vhodné „Dobrý Spánek“, je možné naměřiť pri použití v skutočných podmienkach. Testování podle norem EN nezohledňuje skutočné podmienky, jako je vietor a vlhkost, proto jsou hodnoty EN orientační.

Voděodolný obal

Žiadne obavy za deště alebo při přechodu řekyou. Spacák má vododolný kompresný obal, ktorý udrží váš spacák v suchu i za mokra.

Garantujeme spokojenost

Veď že, vyspať sa vonku môže byť pekný zážitok aj v noci můra. Horské vybavenie nie je vhodné, ak chcete kúpiť alebo kúpiť vreckový spací pytel. Horské zariadenie garantuje, vďaka 55letým skúsenostiam, stovkám expeduje a vlastnímu vědeckému výzkumu, že je spokojeni.

 • životnost - 10letou záruku na výrobní vady
 • parametry peří - DOWN CODEX
 • komfortní příjemný dobrého spánku - ZARUČENÝ DOBRÝ NOC SLEEP
 • servis - pozáruční opravy, čistenie a impregnaci

10 Let záruka

Na Matterhorn nebo Mt. Everest, vezmi si svoje vybavení spolehlivě. Svým výrobcům důvěřuje i horské vybavenie, za jejich produkty se nebojí postavit. Na základe 55leté zážitky a testování hostů Horské vybavenie 10letou záruku na výrobní vady spacáku. Ak objavíte výrobní vadu, budete bez debaty medzerník opraviť, vyměníme nebo vám vrátíme peniaze.

Garance dobrého spánku

Nebylo vám dostatečné teplo? To nie je problém. Do 30 dní od zakúpenia spacáku vyzkoušet a pokiaľ nie je k dispozícii dostatočná teplota, tak ho môžete doniesť na predajnu a vymeniť ho za vyššiu model. Bez toho, aby ste mali medzerník, musíte urobiť vyspíte jako král. Jednoducho prichádzajte do 30 dní, nemusíte znášať medzerník, doplatiť ho za väčší model a mať si slabší medzerník.

 

 

Servis napříč časem

Vždy, keď vyhráte situáciu, keď sa medzerník roztrhne nebo jinak poškodí. Horská výbava je opravená vo vašom nejbližším servisnom stredisku v Mnichově. Oprava spĺňa štandardne do 14 dní a medzerník vám vrátí plně funkční.

„DOWN CODEX“ - Garance kvality peří

Down Codex je kontrola původu, jeho kvality, etického a ekologického přístupu. Každý rok sú farmy, zo horách Horské zariadenia nakupujú peří, vyhľadávajú nezávislé švajčiarske organizácie IDFL, aby splňovaly nejvyšší kvality. Horské vybavenie je možné použiť aj pre najkvalitnejších ľudí, ktorí majú čo ponúknuť. Každý produkt má svoj kód, je možné ho vyhľadať pod jeho kontrolou. Preto, keď je hodnota 800+ cuin, je minimálna a zaručená hodnota, bude vyšší o 50 až 100cuin. To samé platí i za prachový peří.


 

 

Výber správnej veľkosti obuvi

Ďalšie informácie k produktom

Ako na výber správnej veľkosti obuvi vám v tomto článku poradí 4camping.

Certifikácia podľa normy EN 13537

Ďalšie informácie k produktom

Údržba a praktické rady Zulu

Ďalšie informácie k produktom