Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

❄️Zimné výpredaje sú v plnom prúde. Využite zľavy 30% - 70% na outdoor a lyžiarske vybavenie. Prehliadnuť

Spacáky Mountain Equipment Classic

V tomto článku nájdete všetky podrobnosti o spacáku Classic, ktorý si u nás môžete zakúpiť.

ZÁKLADEM JE KVALITNÍ ODPOČINEK
Kvalita spánku je jednou zo základných požiadaviek na plnohodnotnú regeneráciu pri každom výstupe. Péřové spacáky CLASSIC majú vysoko odolné povrchové materiály, ktoré sú predurčované na časté použitie pri zachovaní dlhej životnosti. Nízka hmotnosť vám ušetrí mnoho sil na treku. Zastanete v teple a pohode vyspíte aj na mieste mrazu díky peří a prepracovanej konštrukcii. Naviac se zárukou 10 let.

PROČ JSOU SPACÁKY MOUNTAIN EQUIPEMNT LEHKÉ A TEPLÉ?
Spacáky Mountain Equipment sú výnimočne vyspelé. V každej komore je presne vypočítané množstvo plodov na minimálnu hmotnosť a maximálnu teplotu. Tento inovatívny prístup "Komora po komoře" vyvinul Matt Fuller, ktorý ako jediný v exteriéri má doktorát z pírky.

NENÍ PEŘÍ JAKO PEŘÍ
V spálni nájdete peří, ktoré sú šetrne čistené vodou bez chemických úprav. Tím sa zničené roztoči a prostredie pre ich život, ktoré ocenia alergici. Peří si zachovať svoju dôležitú mastnotu a loft, je dobre sbaliteľné, má vysokú izoláciu a nízku hmotnosť.

 • minimálne plnivost 700+ cuin
 • poměr prachového perí 90:10
 • dlhá životnost

KONSTRUKČNE VYJÍMEČNÉ TEPLO
Body-mapovanie, ktoré sa nachádza v spacách Mountain Equipment, zohľadňuje potreby každej časti tela zvlášť. Inak potrebujte zahřát ako nohy, tak aj hruď. Preto MATT FULLER vypočítal aj presnú hustotu peří v každej komore, aby všetky časti tela dostali čo potrebujú.

HELIUM 40
Helium 40 je materiál, ktorý sa nachádza na vonkajšej strane spací pytel. Je vysoko odolný, komprimovateľný, pevný a veľmi pohodlný. Hustá tkanina s RIP STOPem ponúka vysokú odolnosť voči vetru, tepelnej ztrátě a roztrženiu.

 • ľahký (50 g/m2)
 • vysoká prodyšný
 • odolnosť proti vetra

PŘÍJEMNÝ NA DOTEK
Vnútorný materiál Supersoft 30 je vybraný pre svoju nízku váhu, vysokú permeabilitu, výnimočnú odolnosť a príjemný pocit na dotyk.

 • nizka hmotnosť (49 g/m2)
 • vysoká prodyšnost
 • trvanlivosť


NEUNIKNE ANI GRAM TEPLA
Vďaka čosovým komorám zostanú v spacích vreckách teplo, ktoré si vykryjete. Komory minimalizujú straty tepla cez švy a udržujú ich na mieste, bez migrácie v jednotlivých komorách.

3D KAPUCE BEZ NUTNOSTI STAHOVÁNÍ
Zalehnout do spánku bez toho, aby ste si museli stiahnuť kapuce a mať hlavu v teple? Kapuce je tvarovaná tak, aby automaticky chránila hlavu aj bez stiahnutia. 5 komor zabraňuje migrácii peří, chráni hlavu pred stratou tepla a tým vám ponúkne pohodlný spánek. Ak potrebujete kapuci stiahnuť, nie je problém. Podľa tvaru šňůrky presne viete, či máte stiahnuť hornú časť kapuce (plochá šnúra), alebo spodná časť kapúce (kruhová šnúrka).

NOHY V TEPLE
Nohy je potrebné mať izolované čo najlepšie, pretože sú nesprávne prekrvené. Spacák kopíruje tvar chodidla pri spánku. Spodná bielizeň je skosená, je v tvare trapezu a špička je zvýšená ako čaročná plutva. Vďaka tomuto ergonomickému tvaru nestláčate chodidlá v oblasti noh a neztrácejte tak izolačné vlastnosti, ktoré vaše nohy držia v teple. Spodná bielizeň je tvorená z najkvalitnejších V-komôr, ktoré sú veľmi komplikované, že sa vyrábajú zvlášť a následne sa sťahujú do spacieho vaku.

 • trampolína tvaru dna
 • dno z 2 komor
 • najteplejší V-komory
 • tvar žraločí ploutve pre lepšiu pohodu a vyššiu teplotu
 • obvodové komory prekrývajú švy a miesta s najväčšou stratou tepla


PEŘÍ, KTERÉ ZABRAŇUJE PRŮCHODU VLHKOSTI
Peří v dně spacích pytlíkov a v kapuci má vyššiu hustotu. Kompresný komor je eliminovaný taktiež pri kontakte s mokrou stranou záhrady alebo kondenzovanou vlhkosťou v stane, zabraňuje vyššej hustote perí prenikania vlhkosti do komory.

ZAŠPUNTOVANÁ IZOLACE
Aby nedokázalo vytlačiť teplý vzduch zo spacieho pytle, na vnútornej strane je perfektný 3D límec, ktorý vyplní priestor okolo ramena a krku. Tak je spálňa "zašpuntován" a zostane vám v spálni teplo, ktoré si si vyhrali. V límci je menšia hustota pier, aby ste sa presne vyformovali podľa vášho tvaru ramena a krku. Všetky jistí magnetický kryt, ktorý zapnete a otvárate intuitivne jednou rukou.

POHOTOVOST
Spánok je prispôsobený na spanie v horách. Dostanete sa do spánku i v päte bundy a zároveň nemáte zbytočne veľa priestoru, ktoré by ste museli vykurovať.

ZBAVENÍ SLABEHO MÍSTA
Základ je v teple a najľahšie miesto na spacáky bývá zip. Aby nedocházelo k úniku tepla cez zips, je po celej trojuholníkovej zipi vyplnený penis a syntetika, ktorá prilieha k spacáku. Syntetika zabraňuje premiestňovaniu peří podél legy a súčasne izoluje aj za mokru. Tak ani prípadná vlhkosť, ktorá prechádza cez zips, nezbavuje tepelnú a izolačnú spotrebu.

NAMRZNUTÝ SPACÁK Z VENKU? DOBRÉ ZNAMENÍ!
Materiál na spanie má výbornú prodyšnost, čo zaisťuje odparovanie telesnej vlhkosti. Naopak nepromokavý materiál udržia vlhkosť vonku. Zachraný spacák z vonku je teda dôkazom toho, že spací pytel funguje správne - vlhkosť sa nedrží vo vnútri a zostane v teple a v suchu. Díky tomu si si rozdelili