Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

Nová kolekcia Rock Empire Slight

Nová kolekcia úväzkov Rock Empire Slight je úplne odlišná. To bol prvotný zámer vývojárov Rock Empire - vyrobiť úväzky iné, trochu neštandardné, oveľa pohodlnejšie, ľahšie a koniec koncov aj v moderných farbách.

Ako docielili takého komfortu? Upustili od starej technológie lemovanie peny polstrovanie, kde vzniká neefektívne rozklad síl pôsobiacich na telo lezca, kedy všetku prácu odvádzajú krajnej popruhy lemovanie a samotné polstrovanie je pre rozklad síl využité len minimálne. Nové úväzky Slight sú konštruované tak, aby rozklad síl pôsobil maximálne efektívne v celej ploche polstrovanie. Keď k tomu dáte fantastickú hmotnosť - menej ako 310 g - tak máte na tele úväzok, o ktorom ani neviete.

Ako bola získaná tak skvelá hmotnosť? Prvýkrát vývojári nepoužili objemný laminovaný materiál polstrovanie, ale využili skvelých vlastností tkanín a nosných častí úväzku. Pre zníženie hmotnosti veľkou mierou prispeli spony. Tento dôležitý prvok každého úväzku prekonal zásadné zmeny. Zložitú oceľ vývojári nahradili ľahkou zliatinou hliníka (AL7075) a pre dosiahnutie lepšieho užívateľského komfortu zvolili technológiu Hot Forged (podobne ako výroba karabín, kedy karabíny vyrábané touto technológiou sú pevnejšie, odolnejšie a ľahšie).

Zoštíhlením prešli tiež hlavné nosné popruhy, z predchádzajúcich 30 mm a 20 mm sú dnes štíhle 16 mm a 13 mm. Veľké zmeny prekonala tiež pútka na materiál (gear loops), kde tvarovaný plast nahradil objemné a neekologické hadičky z PVC.

Slight sú ľahké, pohodlné, moderné. Ako hovoria v Rock Empire - Ready to climb!