Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu
- vybavení do přírody Menu
  • zimní výprodej oblečení a vybavení

Typy dutin karimatiek Pinguin

Ďalšie informácie k produktom

Dutiny u karimatiek značky Pinguin sú rôzne a teda aj vlastnosti a použitia karimatiek sa v závislosti na použití jednotlivých technológií rôzni.

horizontálne dutiny

Použitie horizontálnych dutín pre odľahčenie peny je najlepším kompromisom medzi izolačnými vlastnosťami a hmotnosťou matraca. Tento typ odľahčenie má vysoký tepelný odpor, pretože vzduchový valec v dutine peny je z hornej i dolnej časti chránený penou, ktorá zabraňuje ochladzovaniu vduchu v dutine od zeme. Karimatky s týmto typom konštrukcie sú vhodné pre štvorsezónne použitie.

vertikálne dutiny

Husto rozmiestnené vertikálne dutiny zaručujú nízku váhu karimatky a jej veľmi dobrú zbaliteľnosť. Tento typ karimatky je vhodný pre použitie od jari do jesene.

Horizontálne / vertikálne dutiny

Kombináciou horizontálnych a vertikálnych dutín je dosiahnuté najvyššie možné odľahčenie karimatky. Túto kombináciu však vzhľadom k čiastočnému zníženiu únosnosti "dvojito dierované" peny používa značka Pinguin iba v menej namáhaných oblastiach karimatky - napríklad pri hlave a pri nohách. V najviac exponovaných častiach karimatky sú použité horizontálne dutiny, ktoré zároveň dvíhajú izolačné vlastnosti celej karimatky. Tieto karimatky sú radené medzi štvorsezónne.

Plné karimatky bez dutín

Plná pena bez dutín je najkomfortnejšie a najlepšie izolujúce variantom zo všetkých vyššie spomenutých typov na úkor k jej zbaliteľnosti. Tieto karimatky sú použiteľné po celý rok, ale vďaka ich vyššej váhe sa nedajú odporučiť pre pešiu turistiku.

1. 1. 2017

Použité materiály značky Sensor

Ďalšie informácie k produktom

Drop

Ďalšie informácie k produktom

Predovšetkým u bežeckých topánok je dôležitým parametrom pre výber obuvi. Drop Heel-to-Toe označuje rozdiel výšky tlmiaceho prvku pod pätou a špičkou, teda sklon chodidla. Čím nižšie číslo, tým prirodzenejšie došľap (cez špičku) nám topánka umožňuje.

Je to záležitosť individuálná a je nutné skúšať, čo vám vyhovuje, všeobecne sa ale dá povedať, že:

  • topánky s dropom 0 - 4 mm sú určené skúseným bežcom, pre rýchly beh
  • topánky s dropom 5 - 9 mm umožňujú došľap cez špičku / stred chodidla
  • topánky s dropom 10 - 12 mm voľte, ak dopadate na pätu, alebo máte väčšiu nadváhu

Ako sa starať o produkty značky Northfinder

Ďalšie informácie k produktom

Aby vám bielizeň značky Northfinder slúžilo čo najdlhšie, je potrebné vedieť, ako sa máte o neho postarať.