Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu
  • Zimný výpredaj

PFC free

S označením PFC sa stretnete predovšetkým u outdoorového oblečenia s impregnáciou, ale tiež treba u pracovných odevov, kobercov, čalúnenia a ďalších výrobkov.

PFC fluorokarbóny, u ktorých väzby uhlík-vodík, nahradené väzbou uhlík-fluór. Výsledkom je niekoľko výnimočných vlastností - stálosť, tepelná stabilita a odolnosť vode a oleju. Odborníci ale potvrdzujú nepriaznivé účinky na zdravie a predovšetkým životné prostredie. Tieto zlúčeniny sa totiž práve vďaka svojim vlastnostiam nerozkladajú a zostávajú v prírode stovky rokov. Do tela sa potom môžu dostať v malej miere vdýchnutím, potravou a cez kožu. Európska únia zakázala od roku 2020 tieto výrobky vyrábať a používať.

Mnoho výrobcov tak s predstihom prišlo s technológiami PFC free, tzn. materiály neobsahujú žiadne závadné chemikálie z radu PFC a sú šetrné k životnému prostrediu.

Dermizax

Materiály a Technológie

Merino Impress

Materiály a Technológie

Nejdi s davem. Vyšlápni za dokonalosť po svojom! Navlékni Merino Impress a užij si každú akciu naplno a bez kompromisov. Předveď vnútornú silu navenek. Napriek tomu 100% vlna té nejvyšší kvality zahráde na těle, vnútri si užije pocitu vlastní výnimočnosť vďaka jedinečnému designu.

BlocVent

Materiály a Technológie