Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

❄️Zimné výpredaje sú v plnom prúde. Využite zľavy 30% - 70% na outdoor a lyžiarske vybavenie. Prehliadnuť

OSMIVRSTVÉ ŠOŠOVKY

Pre maximálnu ochranu zraku a pre zachovanie dokonalej ostrosti a jasnosti videnia sú šošovky Wiley X zložené z celkom ôsmich ochranných vrstiev.


- FILTER 8 ™ - Odrazy slnečného žiarenia od vodnej hladiny, ale aj od iných lesklých plôch (ako je napríklad sneh alebo sklo), výrazne zvyšujú únavu očí, znižujú zrakovú ostrosť a skresľujú videnia. Preto jednu z vrstiev šošoviek Wiley X tvorí polarizačný filter - Filter 8 ™. Ten bráni tomu, aby k očiam prešli odrazené lúče ktorých vlnenie sa pohybuje v horizontálnej rovine. Práve tieto totiž spôsobujú nepríjemné oslnenie. Zároveň vrstva FILTER 8 ™ zabraňuje priechodu všetkého škodlivého UV žiarenia, ktoré inak môže vyvolávať patologické zmeny na sietnici oka.


- SLICK ™ - Obe vonkajšie vrstvy šošoviek Wiley X sú vyrobené zo zmesi hydrofóbneho charakteru. To znamená, že aktívne odpudzujú vodu a ľad. Vďaka špeciálnej nanotechnológii sú molekuly hydrofóbne vrstvy nepolárne a nespájajú sa s molekulami vody. Molekuly vody sú tým pádom nútené spájať sa medzi sebou. Namiesto mokrého povlaku a škvŕn na okuliaroch tak vznikajú väčšie vodné kvapky, ktoré rýchlo stekajú po povrchu okuliarových šošoviek a neskresľujú zrakovú ostrosť. Hydrofóbna povrchy sú zároveň anti-statické, čiže odpudzujú prach a ďalšie nečistoty. Vďaka tomu sa dajú šošovky veľmi ľahko čistiť handričkou z mäkkých mikrovlákien, ktorý je ku každým Wiley X okuliarom priložený.


- T-SHELL ™ - Dve extra tvrdené vrstvy v podobe pružného filme chráni šošovky proti poškriabaniu, vytváranie povrchových trhlín alebo popraskania. Zvyšujú tak ochrannú schopnosť okuliarov Wiley X, ich životnosť i zrakovú ostrosť


- Selenia ™ - Dve hlavné ochrannej vrstvy šošoviek Wiley X sú vyrobené z polykarbonátov, ktorých štruktúra je tvorená atómami uhlíka a fenolu. Tie dodávajú okuliarom až desaťnásobne vyššiu odolnosť proti nárazu než u bežných sklenených šošoviek. Výhodou je ale aj ich nízka hmotnosť. Spoľahlivosť a bezpečnosť šošoviek Wiley X je testovaná a certifikovaná Americkým národným štandardizačného inštitútom (ANSI). Aj napriek extrémna pevnosť nedochádza u týchto šošoviek ku skresleniu obrazu ani zmenšenie optickej presnosti pod všetkými uhlami.


- VIOLET 4 ™ - Pri prechode svetla šošovkou okuliarov sa časť svetla odráža späť od prednej aj zadnej strany šošovky a spôsobuje nepríjemné záblesky, ktoré zhoršujú videnie. Antireflexná vrstva Violet 4 ™ je konštruovaná tak, aby došlo k obmedzeniu, alebo úplnému vyrušenie týchto odleskov. Vrstva zároveň dokáže eliminovať svetelný jas, ktorý unavuje a namáha oči. Túto funkciu ocenia napríklad vodiči, ktorí sa okuliarmi Wiley X zbaví oslnenia od slnka či reflektorov protiidúcich vozidiel.