Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

Full Rim System

Obrúčky typu Full Rim System obopínajú celé okuliarové šošovky. (Na rozdiel od obrúčky Top Rim System, ktoré sú upevnené iba k hornej hrane okuliarových šošoviek.) Obrúčky Full Rim System sú prispôsobené na aplikáciu dioptrických šošoviek (RX Ready), pri niektorých modeloch okuliarov Wiley X je tento druh obrúčky kompatibilný s odnímateľným tesniacim systémom FACIAL CAVITYTM SEALS. Obrúčky sú zhotovené z nylonových vlákien TriloidTM, ktoré sú prakticky nezničiteľné. Niektoré certifikované modely majú nožičky spevnené dvojitou výstužou. Rim Protection System zabezpečuje, že šošovky ani po silnom náraze z obrúčok nevypadnú. Obrúčky sú tvarované do písmena U (U-Shape) a preto dokonale sedia na tvári a netvorí žiadne otlačeniny.Rubberized TEMPLES - Pogumované nožičky
Podobne ako nosníky, sú tiež stranice (nožičky) okuliarov Wiley X vybrané modely potiahnuté špeciálnym gumovým povrchom. Ten zaručuje, že stranice dokonale priľnú ku koži za uchom a ani pri náročných pohyboch z tváre neskĺznu.


DOUBLE INJECTED TEMPLES - Dvojité vystuženie
Niektoré modely okuliarov Wiley X sú certifikované ANSI (Americkým národným štandardizačného inštitútom) na odolnosť proti balistickým strelám. Tieto extrémne odolné okuliare majú stranice (nožičky) spevnené dvojitou oceľovou výstužou.


BLACK OPS - Dokonalé utajenia
Niektoré modely okuliarov Wiley X sú označené symbolom "Black ops". To znamená, že celé okuliare na sebe nemajú žiadny lesklý materiál a ich nositeľ nemôže byť prezradený odleskom slnečných lúčov. Túto vlastnosť ocenia najmä ozbrojené zložky a taktické jednotky.