Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

Nemám záujem o zľavy a propagačné akcie, chcem skryť lištu.

Pinguin Vega Extreme Snow

Stan

Zľava: -15 % Doprava zadarmo Stan Pinguin Vega Extreme Snow
Odolný stan Vega Extreme od firmy Pinguin je určený do extrémnych podmienok. Verzia Snow navyše obsahuje aj ochranný snehový límec na spodnom okraji tropika.
Pôvodná cena 378,00 
Zľava vypočítaná z najnižšej ceny 30 dní pred začiatkom akcie
320,99 
Zľava: 57,01  -15 %
 • Kód MY10 = zľava 10 €  pri nákupe nad 100 € 
 • Nad 54 € doprava zadarmo
 • Objednajte si na predajne viac kusov a zaplaťte len to, čo vám sedí
 • 99% zákazníkov nás odporúča. Sme finalistom súťaže ShopRoku 2022.

Informácie o produkte

Pinguin - výrobca stanov, spacákov, batohov a oblečenia patrí medzi najstaršie českých výrobcov outdoorového a campingového vybavenia. Sídli v Náchode.

História značky siaha až do roku 1989, kedy sa na českom trhu objavujú prvé výrobky s jej štítkom. Na samotnom začiatku išlo o vtedy veľmi úspešný páperový program zahŕňajúci spacie vaky a páperové bundy. Neskôr firma začína ako jeden z prvých českých výrobcov s vývojom ľahkých dvojplášťových stanov pre turistiku a horolezectvo. Sortiment výrobkov značky Pinguin sa o niekoľko rokov neskôr značne rozrástol. Pinguin prosperuje dodnes.

Viac o značke

Vysokohorský stan Pinguin Vega Extreme Snow je určený do náročných klimatických podmienok, v ktorých zaručí plný komfort dvoma nocľažníkom. Prúty sa krížia v troch bodoch a výborne vypínajú predsienku. Vnútorný stan je možné z tropika odopnúť a tropiko možno postaviť samostatne ako jednoplášťový stan bez podlahy. Stan je zimná varianta obľúbeného a mimoriadne tuhého stanu Vega a je určený na pobyt v nepriaznivých klimatických podmienkach. Na spodnom okraji tropika je stan vybavený aj ochranným snehovým golierom.

Tropiko tohto stanu je vyrobené z nylonu s Ripstop úpravou a trojnásobnou obojstrannou silikonizáciou zaručujúcou vodný stĺpec 4 000 mm. Silikonizácia stanu zabráni vniknutiu vlhkosti a tým uchráni nielen vás, ale aj vaše veci. Vďaka použitým materiálom si stan zachováva pružnosť aj pri nízkych teplotách. Švy tropika nie sú podlepené, ale sú tu použité expanzné nite, ktoré pri kontakte s vodou násobia svoj objem a utesnia tak otvor po ihle. Podlaha je vyrobená z nylonu s polyuretánovým záterom s vodným stĺpcom 10 000 mm. 

Hlavné prednosti stanu Pinguin Vega Extreme Snow:

 • vysoká pevnosť a stabilita konštrukcie
 • rýchla stavba stanu
 • snehové goliere
 • silikonizácia s vodoodpudivým efektom
 • ripstop úprava pre maximálnu odolnosť
 • tropiko s UV ochranou
 • dva vchody
 • dve predsienky pre uloženie vecí alebo na varenie
 • pri stavbe v daždi nenamokne vnútorný stan
 • možnosť postaviť tropiko samostatne
 • vetranie v kupole s ochranou proti zatekaniu
 • tyče: Dural 7075 T9, 3 prúty Ø 9,5 mm
 • 22x kotviaci kolík

Koncepcia stanu:

Stan je dvojplášťový a skladá sa z vnútorného stanu a z vonkajšieho plášťa - tropika. Vnútorný stan má pôdorys lichobežníka s dvoma vchodmi na jeho dlhších stranách. Vonkajší stan je šesťuholník s dvoma vchodmi a dvoma predsieňami, vhodnými napr. k uloženiu batožiny alebo k vareniu.

Prútová konštrukcia, navlečená v rukávoch, je mimo tropika. Tropiko a vnútorný stan (ktorý je zavesený pod ním) sa po prevlečení prútov rukávmi stavajú
súčasne. Výhody tohto spôsobu sú, že je stavba stanu veľmi rýchla a ak staviame za dažďa, nenamokne vnútorný stan. Ďalej možno vnútorný stan z
tropika odopnúť a to potom postaviť samostatne, čím získame jednoplášťový stan bez podlahy.

Vetranie:

Je umiestnené vo vrchole kupoly tropika. Striešky vetracích okienok sú tvarované tak, aby neboli sklápané vetrom. Tým sa zabráni zatekaniu dažďa aj pri silnom vetre.

Stavba stanu:

Prúty konštrukcie prestrčíme tunelmi mimo tropika a konce prútov zasunieme do mosadzných očiek na pútkach spodného okraja tropika. Potom zopneme spony na popruhoch pri zemi vo vnútri stanu a tým sa tropiko postaví. Vnútorný stan zavesíme do pútok na vnútornej strane tropika. Postavený stan ukotvíme kolíkmi a šnúrami a dopneme sponami.

Parametre

Značka Pinguin
Hmotnosť
3,8 kg
Počet osôb
2 osoby
Typ stanu

Ujasnite si dobre pred kúpou nového stanu, na aký typ akcií budete stan najčastejšie používať.

turistický / expedičné / turistický-expedičné / extrémnej
Typ konštrukcie

Kopule - x prútov sa krížia v 1 bode Tunelová - nesamonosný, ale zároveň priestrannejšie, výborný pomer priestor / hmotnosť, odolnosť voči vetru Nafukovacie - konštrukcia bez tyčí, nutná kvalitné pumpa, jednoduchá stavba, veľmi pevná a stabilná Samorozkládací - veľmi rýchla a jednoduchá stavba, väčšie rozmery balenia Teepee - možnosť založenie ohňa vo vnútri stanu, väčšie rozmery balenia, veľmi pevná a stabilná

kopule
Materiál konštrukcie stanu
dural
Odolnosť podlážky
Väčšinou vyjadrená hodnotou vodného stĺpca = ako veľkému objemu vody daný materiál odolá pred tým, než začne presakovať. Udávaný v milimetroch. Dôležitejšie parameter než odolnosť tropika.
10000 mm
Odolnosť tropika
Tropiko = vrchná časť dvojplášťového stanu. Charakterizovaná vodným stĺpcom = schopnosť materiálu odolávať tlaku vody. Udávaný v milimetroch.
4000 mm
Materiál tropika
Nylon RipStop, PU zátěr 4 000 mm H2O, UV ochrana
Materiál podlážky
Nylon, PU zátěr 12 000 mm H2O
Rozmery stanu
220 x 120/160 x 120 cm
Rozmery spálne
220 x 120/160 x 110 cm
Výška stanu
120 cm
Výška spálne
110 cm
Zbalený rozmer
50 x 18 cm
Konštrukcia stanu
dvojplášťový stan s vnútornou konštrukciou
Počet spální
1
Počet vchodov
2
Podlážka v predsieni
Nie
Silikonizácia

Vonkajšia úprava stanu vystavujúci materiál nenasiakavým - dochádza k tzv. Efektu lotosového kvetu, kedy sú kvapky vody odpudzované od povrchu tropika, rýchlo odtečú, pričom so sebou vezmú nečistoty. Ďalej dochádza k zvýšeniu pevnosti, pružnosti a odolnosti proti pretrhnutiu, zvyšuje sa životnosť proti UV žiareniu. Nevýhodou je vyššia váha a nízka priedušnosť.

Áno
Záručná doba 2 roky

Podobné

392,00  (13.29 %) od 339,90 

Porovnať

265,00  (9.85 %) 238,90 

Porovnať

239,00  (20.13 %) 190,90 

Porovnať

760,00  (10.01 %) 683,90 

Porovnať

379,00  (20.08 %) 302,90 

Porovnať

369,00  (20.08 %) 294,90 

Porovnať

339,00  (20.09 %) 270,90 

Porovnať

302,00  (11.62 %) od 266,90 

Porovnať

Porovnať s podobnými produktmi